Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pataisos įstaigų pareigūnų protesto sirenos pažadino Teisingumo ministrą
2014-04-11

Vakar įvykusi protesto eisena subūrė daugiau nei 120 įkalinimo įstaigose tarnaujančių uniformuotų pareigūnų. Tai buvo pirmas savarankiškas pataisos įstaigų darbuotojų protestas.

 

Teisingumo ministrui buvo įteikta peticija, pasirašyta daugiau nei 1200 visų pataisos įstaigų pareigūnų. Ministrui įteiktoje peticijoje reikalaujama nedelsiant imtis priemonių, užtikrinant saugias ir gyvybei nepavojingas darbo sąlygas ir teisingą apmokėjimą už darbą bei padidinti 1-10 kategorijų pareigūnų atlyginimus 10 proc. dar šiais metais.

 

Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas pabrėžia, jog Marijampolės pataisos namų atvejis, kai dėl darbuotojų trūkumo vienas priverstas budėti pareigūnas buvo sužalotas iki komos būklės, buvo paskutinis lašas.

 

„Įkalinimo įstaigų prižiūrėtojai viso labo reikalauja tik saugių ir gyvybei nepavojingų darbo sąlygų ir tinkamo darbo užmokesčio, kuris nesikeitė daugiau kaip 6 metus ir adekvačių socialinių garantijų, kurias turi vidaus reikalų sistemos pareigūnai“, - dėstoT. Vaitkunskas.

 

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga informuoja, jog po 2 savaičių numatytas pakartotinis susitikimas su Teisingumo ministerijos vadovais, kurio metu bus aptariami problemų sprendimo būdai.

 

„Tikimės, jog į šią opią problemą, nuo kurios priklauso tiek įkalinimo įstaigose tarnaujančių pareigūnų, tiek visuomenės saugumas, bus tinkamai atsižvelgta. Tačiau jeigu nesulauksime adekvačių  sprendimų, artimiausiu metu ieškosime naujų būdų atkreipti ministerjos valdininkų dėmesį“, - užtikrina T. Vaitkunskas.

 

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga primena, kad 2014 metais visoms statutinėms įstaigoms buvo skirtas papildomas finansavimas, o 1-10 kategorijų statutiniams pareigūnams nuo 5 iki 10 proc. pakeltas darbo užmokestis. Pataisos įstaigoms taip pat buvo skirtas papildomas 10 mln. litų finansavimas, tačiau pareigūnų darbo užmokesčiui kelti nebuvo skirta nė lito.

 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 11 įkalinimo įstaigų, kuriose laikoma 9261 nuteistųjų. Bendras Lietuvos rodiklis yra 3,7 nuteistieji vienam prižiūrėtojui, tuo tarpu Europos Sąjungoje ar Skandinavijos šalyse vienam prižiūrėtojui įprastai tenka vienas nuteistasis.

 

Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas

Tomas Vaitkunskas

Tel. +37068779388

info@pareigunai.lt

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?