Pagalba

  

Pagalba
Pataisos namų darbuotoja: žemiausio rango pareigūnai ir toliau žeminami
2018-02-05

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjunga (LR ITĮPS) gavo įkalinimo įstaigos darbuotojos laišką. Anot pareigūnės, neigiamas požiūris į žemiausios rango pareigūnus per pastarąjį dešimtmetį – nepasikeitė.

 

„Jaučiu didelį  nusivylimą. Pataisos namuose dirbu beveik 11 metų, tačiau niekas nesikeičia. Nors ir dirbame vienus sunkiausių darbų, mes vis dar esame menkinami ir žeminami.

 

Manau, daugelis prižiūrėtojų žiūrėjo sausio pabaigoje TV3 žinių parengtą reportažą, kuriame buvo pristatytos Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos  „Dinaminės priežiūros“ patalpos  bei veikla. Šios įstaigos trečio sektoriaus pavaduotojas A. Stankevičius sakė, kad prižiūrėtojas sėdi  bokštelyje, žiūri pro langą ir dar už tai gauna algą. Mane kaip pareigūnę toks pasisakymas įžeidė.

 

Akivaizdu, kad šis žmogus nepradėjo savo pareigūno karjeros nuo žemiausio laiptelio. Man susidaro įspūdis, kad pavaduotojas nėra net skaitęs „Prižiūrėtojų pareigybių“, „Apsaugos ir priežiūros instrukcijos“.

 

Daugelyje Europos valstybių vis dar yra apsaugos bokšteliai. Nesame kokia nors išimtis. Šis darbas, mano įsitikinimu, yra išties svarbus. Jaunesnieji specialistai bokšteliuose vykdo tarnybą saugodami savo kolegas nuo užpuolimų ir sužalojimų, nuteistųjų pabėgimo, draudžiamų daiktų pakliuvimo į  įstaigą, neramumų įstaigos viduje. Savo ruožtu vadovybė turėtų rūpintis darbuotojų tarnybine gerove, mokymais, paskatinimu.

 

Apibendrinant noriu pasakyti, kad mes „nežiūrime pro langą“, o tarnaujame savo VALSTYBEI ir ŽMOGUI. Todėl nusipelnėme nors trupučio supratimo ir pagarbos“, - rašoma laiške.

 

LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas teigia, kad vienas iš įstaigos vadovų, viešai išsakęs neapgalvotą poziciją, pažemino ne tik Pravieniškių, bet ir visos Lietuvos pareigūnus. „Mano nuomone, įstaigos pavaduotojas turėtų paneigti išsakytą nuomonę ir atsiprašyti pareigūnų“, - teigia K. Pauliukas.