Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Patarimai kaip ištrūkti iš greitųjų kreditų pinklių - specialiu telefonu
2013-09-18

Akcijos „Atsisakyk greituko“ organizatoriai nuo šiol iš greitųjų kreditų liūno išbristi siekiančios asmenis konsultuos ir telefonu. Speciali telefono linija veiks darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. (telefonas 8 5 215 73 51).

Paskambinusiesiems šia linija bus siekiama padėti įvertini jau turimų susitarimų su greitųjų kreditų bendrovėmis sąlygas. Be to, bus aptartos galimos skolinimosi alternatyvos.

Tikimasi iki 100 skambučių per dieną

Akcijos koordinatorė Aurelija Šataitė prisipažino, jog iki šiol žmonės buvo konsultuojami tik elektroniniu paštu. Viena iš „Atsisakyk greituko“ organizatorių tikisi, kad konsultacijos telefonu bus greitesnės ir efektyvesnės.

„Kasdien sulaukiame vis daugiau įvairių užklausų elektroniniu paštu. Nutarėme, kad konsultacijos telefonu bus ir greitesnės, ir efektyvesnės, - kalbėjo A. Šataitė. – Tikimės sulaukti iki 100 skambučių per dieną“.

Konsultuos organizatoriai ir unijų atstovai

Priklausomai nuo besikreipiančių žmonių gyvenamosios vietos ir klausimų pobūdžio, juos konsultuos patys akcijos „Atsisakyk greituko“ organizatoriai arba akcijos partnerių – „Pareigūnų kredito unijos“, „Vilniaus taupomosios kasos“, „Kauno kredito unijos“ arba „Mėmelio taupomosios kasos“ atstovai.

„Pareigūnų kredito unijos“ atstovo Vytauto Bako teigimu, pareigūnų ir viešojo sektoriaus darbuotojų tarpe yra nemažai greitukams prasiskolinusių žmonių, todėl unija nedvejodama prisijungė prie akcijos, o dabar yra pasiruošusi dalį savo darbuotojų darbo laiko skirti vartotojų konsultacijoms telefonu.

„Išties kone kasdien pas mus kreipiasi žmonės, greitųjų kreditų bendrovių dėka atsidūrę nepavydėtinoje finansinėje situacijoje. Tikiuosi, kad minėtos konsultacijos telefonu prisidės prie lietuvių finansinio raštingumo didėjimo, o panašių situacijų ateityje bus gerokai mažiau“, - sakė V. Bakas.

Skolinimosi mąstai - milžiniški

Greitųjų vartojimo kreditų bendrovės į užburtą ir, dažnai, pražūtingą paskolų ratą kasdien įtraukia per 1000 Lietuvos gyventojų. Greitųjų kreditų portfelis Lietuvoje auga geometrine progresija. Lietuvos banko tyrimo duomenys rodo, kad kas penktas dirbantis Lietuvos žmogus yra prasiskolinęs greitųjų paskolų bendrovėms. Vien 2012 metais Lietuvos gyventojai su greitųjų paskolų bendrovėmis sudarė 255 tūkstančius sutarčių už daugiau nei 208 milijonus litų.


Akcijos „Atsisakyk greituko“ organizatoriai siūlo inicijuoti socialinę informacinę kampaniją apie grėsmes, susijusias su neatsakingu skolinimusi, imtis teisinių-organizacinių veiksmų, kad greitųjų kreditų reklama būtų prilyginta alkoholio bei tabako gaminių reklamai ir rodoma tik po 23 valandos, riboti Greitųjų kreditų bendrovių darbo laiką ir sulyginti jį su kitų vartojimo paskolas išduodančių finansų įstaigų darbo laiku, taip pat riboti skolinimą poilsio dienomis ir nakties metu bei uždrausti greitųjų paskolų reklamą nacionalinio transliuotojo eteryje.
 

Norite daugiau informacijos? Susisiekite su akcijos organizatoriais:

Aurelija Šataitė, +370 671 66945.

Vytautas Bakas, +370 674 12928.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?