Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Paulauskas: policija buvo nustekenta per krizę
2015-11-27

Finansavimo poreikis remiasi į daug dalykų. Esant mažam finansavimui, mažiems atlyginimams, policijai sunku pritraukti į tarnybą jaunus, motyvuotus pareigūnus. Labai trūksta šiuolaikiškų darbo priemonių, kuriomis būtų aprūpinti pareigūnai.

Komitete jau prieš šiuos nesėkmingus įvykius mes Vyriausybės paprašėme skirti policijai papildomus 5 mln. eurų. Padidėjus įvairioms grėsmėms, manome, kad toks pasiūlymas nėra per didelis. Tai yra minimaliems poreikiams patenkinti skirta suma, tačiau gal ji leistų į tarnybą pritraukti motyvuotų ir norinčių dirbti policijos sistemoje žmonių, pagerinti dabartines darbo sąlygas.

Dabartiniai įvykiai parodė, kad policijos pareigūnai, „Aro” kovotojai yra pirmieji, kurie atremia grėsmes, vykdo operacijas ir susiduria su didžiausia našta, kuri tenka tokių pavojingų situacijų metu. Kovotojams trūksta modernios ekipuotės, naujų ginklų, kitų darbo priemonių, tad komitete manom, kad papildomas finansavimas bent iš dalies patenkintų šiuos poreikius. Per krizę policija buvo tikrai labai nustekenta, tad dabar siekiame atkurti buvusį finansavimą, tačiau tam reikia ilgesnio laiko.

Pokyčių šioje sistemoje, be abejo, reikia. Ir jie yra daromi. Naujasis policijos generalinis komisaras imasi veiksmų pertvarkant sistemą, dabar jau daug pareigūnų išėjo dirbti į gatves, tad žmonės tikrai gali jaustis saugiau. Pagrindinis tikslas yra, kad kuo daugiau pareigūnų tiesiogiai dalyvautų užtikrinant visuomenės saugumą, o ne sėdėtų su popieriais ar vykdytų policijai nelabai priklausančias funkcijas.

Dėl vieno įvykio, vienos klaidos negalima daryti toli siekiančių išvadų apie teisėsaugos struktūras, apie policijos darbo kokybę. Policija visomis išgalėmis stengiasi užtikrinti kiekvieno Lietuvos piliečio saugumą. Visuomenės saugumas ir žmogaus gyvybė yra neįkainojami.

Artūras Paulauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Seimo Darbo partijos frakcijos narys


Originalų tekstą rasite čia: http://www.alfa.lt/straipsnis/49944679/paulauskas-policija-buvo-nustekenta-per-krize