Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Permainos VST - ar tarnyba pasiruošusi užtikrinti saugumą?
2016-01-11

Pasak VST vado, Vyriausybė skyrė papildomą finansavimą tarnybai, todėl padidėjusios lėšos leidžia pakelti tiek algas, tiek įsigyti naujos ginkluotės.

Taip pat R. Pocius atskleidė, kad tarnyboje buvo įvykdyta reorganizacija, po kurios praėjusį pusmetį buvo atleisti 133 VST darbuotojai.

„Galime pakelti atlyginimus 49 proc. mūsų pareigūnų nuo 10 iki 40 proc.“, – teigė VST vadas.

VST taip pat itin sumažėjo vadovaujančių pareigybių – beveik trečdalis vadovaujančias pareigas užėmusių pareigūnų arba pasirinko žemesnį postą, arba paliko tarnybą. Taip buvo atlikta įgyvendinant šalies Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymą.

Kalbėdamas apie techninius pakeitimus, R. Pocius teigė, kad įsigyti šeši konvojaus automobiliai, užtikrinantys VST pareigūnų saugumą, beveik atitinka šio tipo ginkluotės poreikį. Tačiau pareigūnas neslėpė, kad karinės technikos prasme kol kas esame atsilikusi šalis.

„Techniškai dar nesame pasirengę atremti tiek vidinių, tiek iš išorės kylančių grėsmių. Pareigūnus reikia saugoti ir į priekį turi eiti technika, o ne žmogus. Pas mus žmogiškasis faktorius yra pasiruošęs, jis stos prieš kylančias grėsmes, tačiau technikos, kurios reikia, šiandien neturime“, – teigė jis.

Nebuvo išvengta ir gana plačiai nuskambėjusios temos apie buvusio VST vado Sergejaus Madalovo laikais tarnyboje vyravusią tvarką ir galimai nelojalius Lietuvai saugumo darbuotojus.

R. Pocius teigė, kad įtariamus nelojalumu pareigūnus tiria specialiosios tarnybos, o jo vadovaujama institucija tokių kompetencijų neturi. Tačiau jis sakė visiškai nesigailintis dėl to, kad paviešino anksčiau saugumo tarnyboje buvusią situaciją.

„Visi prarijome piliulę, perlipome kalną ir išsprendėme dešimties ar dvidešimties metų problemas. Vienu ypu tapo akivaizdu. Visuomenė turi žinoti“, – teigė R. Pocius.

VST vadas taip pat užtikrino, kad šiuo metu pareigūnai jau yra pasiruošę atremti netgi teroristinio išpuolio grėsmę.

Su R. Pociumi susitikęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigė, kad ir kitos VRM priklausančios institucijos turėtų pajusti pokyčius. Anot jo, finansavimas ministerijai buvo padidintas 28,5 mln. eurų, iš kurių daugiausia bus skirta Policijos departamentui.

Originalų tekstą rasite čia: http://m.alfa.lt/straipsnis/49964368/permainos-vst-ar-tarnyba-pasiruosusi-uztikrinti-sauguma