Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po Aplinkos ministerijos kanclerio improvizacijų - pasiteisinimas
2017-02-24

Jau rašėme apie draudimą skelbti konkursus ir perkelti darbuotojus į aukštesnes pareigas, kurį išplatino Aplinkos ministerija pavaldžioms įstaigoms sausio pabaigoje. Šį raštą sukurpęs ir pasirašęs ministerijos kancleris Robertas Klovas atsakyme Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinei sąjungai (LAASDPS) teisinasi, kad toks draudimas atsirado po to, kai ministerija gavo Vyriausybės nurodymą derinti naujų darbuotojų priėmimą, kol bus patvirtintas viešojo sektorius pertvarkos planas.

 

R. Klovas rašte teisinasi ir dėl su teise prasilenkiančio reikalavimo suteikti aukštesnes kvalifikacines kategorijas bei perkelti į aukštesnes pareigas darbuotojus: „Kol nebuvo patvirtintas 2017 metų biudžetas, įstaigos vadovo sprendimai pakelti atlyginimą kai kuriems darbuotojams galėjo pažeisti kitų įstaigų darbuotojų teises į atlyginimą (aut.pastaba – KAIP?), iškiltų pavojus dėl etatų mažinimo, darbuotojai būtų priversti eiti nemokamų atostogų ar kitaip taupyti lėšas, skirtas darbo užmokesčiui“.

 

Pasak LAASDPS pirmininko Vaido Laukio,  keista girdėti iš aukšto rango Aplinkos ministerijos pareigūno, jog vertinant pareigūnus labai gerai už realiai atliktus darbus bus kažkodėl pažeistos kitų įstaigos kolegų teisės į atlyginimą.

 

Sunerimti verčia, anot V.Laukio, ir rašte praslydusi mintis, kad darbuotojai būtų priversti eiti nemokamų atostogų, jei kažkam būtų suteikta aukštesnė kvalifikacinė kategorija ar kas paaukštintas pareigose. „Juk nėra tokio įstatymo, kuris numatytų, jog kai nėra pakankamų biudžeto asignavimų, darbuotojai privalėtų eiti nemokamų atostogų. O gal tai ministerijos „zadanija" vadovams, užuomina kaip galima sutaupyti biudžeto asignavimus?“ - stebisi aplinkosaugininkų profesinės sąjungos pirmininkas.

 

Beje, profesinė sąjunga gavo ir Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Donato Malaškevičiaus atsakymą dėl priėmimo į pareigas ir konkursų organizavimo ministerijose ir pavaldžiose įstaigose.

 

Pasirodo, Ministro Pirmininko pavedimas buvo rekomendacinio pobūdžio, siekiant nesukelti galimai nepagrįstų lūkesčių naujai priimamies į darbą asmenims. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas D.Malaškevičius patvirtino, jog pavedime nebuvo kalbama apie perkėlimą į aukštesnes pareigas bei aukštesnių kvalifikacinių klasių suteikimą ar apie sankcijas vadovams už tokius sprendimus.

 

Taigi, Aplinkos ministerijos kancleris, vadovaudamasis Ministro Pirmininko pavedimu, gerokai persistengė su improvizacija...

 

Visgi šių metų vasario 2 d. neteisėtą nurodymą derinti darbuotojų primėmimą, aukštesnių kvalifikacinių kategorijų suteikimą ir perkėlimą į aukštesnes pareigas ministerija atšaukė, akcentuodama, jog vadovai darydami tokius sprendimus turi neviršyti nustatytų asignavimų darbo užmokesčiui ir nepažeisdami Biudžeto sandaros įstatymo nuostatų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?