Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po gėdingų įvykių sušauktos tarnybos: atsisakoma „Kalašnikov“
2015-11-23

„Maksimaliai persvarstėme ginkluotę, kad būtų atsisakyta karinių ginklų. Liks pistoletai ir bus atsisakyta „Kalašnikov“ automatų“, – po susitikimo kalbėjo policijos generalinis komisarasLinas Pernavas.

„Pastarųjų dienų įvykiai, gėdingi incidentai ir operacijos dėl neatsakingo ginklo naudojimo, ankstesni incidentai pasienyje, žudynės Kražiuose tapo savotiškais testais, kurie parodė, kad visuomenės saugumui šalyje reikia daugiau dėmesio ir pareigūnams kartais trūksta geresnio parengtumo, žinių ir įgūdžių elgtis kritinėse situacijose“, – prezidentės nuomonę pristatė jos atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Susitikime aptartos visuomenės saugumui kylančios grėsmės ir už viešąjį saugumą atsakingų tarnybų pasirengimas veikti kritinėse situacijose ir reagavimas į grėsmes. Buvo kalbama, kad būtina daugiau skirti dėmesio ir laiko pareigūnų mokymams, jų parengimui ir motyvavimui.

„Būtina iš naujo įvertinti ir dar griežčiau suraglamentuoti sulaikytųjų, teistųjų ar administracinį areštą atliekančių asmenų konvojavimo ir ginklų laikymo bei naudojimo taisykles bei skirti ypatingą dėmesį, kad tų taisyklių būtų griežtai laikomasi“, – teigė D.Ulbinaitė.

Susitikime buvo aptarta, kad reikia integruoto operacijų centro ir naujo krizių valdymo įstatymo. Kitais metais auga ir finansavimas viešojo saugumo tarnyboms. Siūloma Vidaus reikalų ministerijai skirti beveik 18 mln. eurų, 8 mln. eurų iš jų – policijai.

Paklausus apie Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimą, prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė perdavė šalies vadovės poziciją – dėl savo tolimesnio darbo S.Skvernelis turi apsispręsti pats.

Nauji geopolitiniai iššūkiai

Pasak prezidentės, Lietuva susiduria ir su naujais geopolitiniais iššūkiais – tai agresyvi kaimynystė šalies Rytuose ir gilėjanti migracijos krizė bei nauja terorizmo banga Europoje. „Tai reikalauja sustiprintą dėmesį skirti ne tik šalies kariniai gynybai, bet ir žmonių saugumui šalies viduje“, – sakė prezidentės atstovė spaudai.

Nuspręsta toliau stiprinti išorinę ES sieną. Lietuvos atveju su Baltarusija ir Kaliningradu. Didesnę kontrolę vykdo Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Prezidentė pabrėžė, kad per šiuos metus ėmėmės visų reikiamų priemonių ir esame gerai pasirengę karinei šalies gynybai. Neprastesnės parengties ir gebėjimo reaguoti profesionaliai reikia ir šalies viduje“, – sakė atstovė.

Įsisenėjusias problemas viešojo saugumo srityje esą turi įvertinti tarnybos ir jų veiklą koordinuojanti Vidaus reikalų ministerija.

Pirmadienio susitikime dalyvavo policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla, Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius ir Policijos specialiųjų operacijų rinktinės „Aras“ vadovas Viktoras Grabauskas, vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.

Originalų tekstą rasite čia: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/po-gedingu-ivykiu-susauktos-tarnybos-atsisakoma-kalasnikov.htm