Pagalba

  

Pagalba
Po Mikėnaitės iš posto išvirsta ir Kauno tardymo izoliatoriaus direktorius
2017-04-12

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė atleidžia ir Kauno tardymo izoliatoriaus  (KTI)direktorių Edvardą Kviatkauską. Tokios bausmės būtų sulaukusi ir Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, kuri nusprendė pati palikti pareigas anksčiau.

 

Trečiadienį apie tai spaudos konferencijoje pranešė ministrė. Jai tyrimą vykdžiusi komisija rekomendavo abu asmenis bausti griežčiausia bausme – atleidimu iš darbo, nes jie padarė šiurkščius pažeidimus.

 

Teisingumo ministerija, kuriai pavaldus Kalėjimų departamentas, baigė patikrinimą dėl departamento direktorės Mikėnaitės ir Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus Kviatkausko galimai padarytų tarnybinių nusižengimų. Savo patikrinimą Kalėjimų departamente baigė ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

 

Ministrė sakė, kad komisijos tyrimo detaliai komentuoti negali, nes informacija yra perduota Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai ir Finansinių nusikaltimų tarnybai, šios teisėsaugos institucijos atlieka tyrimus.

 

Chaosas, sliekai ir skilandžiai

 

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Diana Vilytė, VPT vadovė, apibūdino buvusią situaciją KTI kaip chaosą. Pasak jos, valstybės lėšos buvo naudojamos neracionaliai, planai keisdavosi dažnai, apie kai kuriuos pirkimus visai nebūdavo paskelbiama informacija. Visa tai iškraipė konkurencinę aplinką. Taip pat buvo nustatyti ryšiai tarp bendrovių ir KTI darbuotojų. Pavyzdžiui, KTI sandėlio vedėja buvo akcininkė bendrovėje, su kuria buvo sudaryta sutartis.

 

Tyrimui vadovavusi Simona Mesonienė, ministerijos Administracinės ir baudžiamosios justicijos departamento direktorė, irgi sakė, jog nustatyta, kad buvo priimami neskaidrūs, šališki sprendimai, kurie buvo naudingi su Mikėnaite susijusiems asmenims.

 

Negana to, buvo nustatyta atvejų, kai valstybės lėšos buvo skirtos ypatingai keistiems pirkiniams – kompostą gaminantiems Kalifornijos sliekams ir brangiems skilandžiams.

 

Apskundė nušalinimą

 

VŽ rašė, kad prasidėjus ministerijos tyrimui, p. Mikėnaitė buvo nušalinta nuo pareigų, o atleisti iš pareigų paprašė iš karto – nuo kovo 27-osios, praneša Teisingumo ministerija, kuriai pavaldus Kalėjimų departamentas. Pasak miniterijos, p. Mikėnaitei bus išmokėta finansinė kompensacija už nepanaudotas atostogas.

 

Ponia Mikėnaitė sprendimą ją nušalinti nuo pareigų apskundė teismui. Skundas priimtas kovo 16 d., nagrinėjimo data nenustatyta, nes Vilniaus apygardos administracinis teismas turi mėnesį bylos medžiagai, atsiliepimams surinkti.

 

Originalų tekstą rasite čia: http://vz.lt/verslo-aplinka/2017/04/12/po-mikenaites-is-posto-isvirsta-ir-kauno-tardymo-izoliatoriaus-direktorius#ixzz4e1VIglqy