Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po profsąjungos kreipimosi PAGD panaikino Klaipėdos PGV vertinimų rezultatus
2020-04-07

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių Saulių Greičių dėl galimai neskaidrių kasmetinių pareigūnų vertinimų Klaipėdos PG valdyboje. UGPS atstovų nuomone šios vadybos vertinimo komisija profesinės sąjungos atstovui Vidui Rasimavičiui iki posėdžio nepateikė vertinamųjų pareigūnų anketų bei dokumentų, o taip pat nesuteikė galimybės jam dalyvauti nuotoliniame pareigūnų vertinime.  

 

„Iš pradžių bandėme spręsti šią situaciją tiesiogiai su Klaipėdos PG valdybos vadovais. Tačiau į mūsų argumentus jie neįsiklausė. Mums pareikalavus pateikti visus reikiamus dokumentus bei vertinimo komisijos posėdžio, kuriame mūsų atstovas nedalyvavo,  protokolą bei garso įrašą, valdybos viršininkas Marius Garbenis atkirto, jog UGPS atstovas gali atvykti į Klaipėdą ir perklausyti garso įrašo. Manyčiau tai tikrai ne pats racionaliausias ar net protingiausias pasiūlymas karantino metu. Viršininko atsakyme mums buvo ir daugiau keistų teiginių, todėl ir nutarėme kreiptis tiesiogiai į PAGD vadovybę“, – sako UGPS pirmininkas Saulius Džiautas. 

 

Po UGPS paviešintos informacijos PAGD direktorius S. Greičius perklausė Klaipėdos vertinimo komisijos posėdžio įrašą, susipažino su vertinimo dokumentais ir priėmė sprendimą panaikinti šios vertinimo komisijos sprendimus, o daugumai pareigūnų organizuoti vertinimus iš naujo. Preliminariais duomenimis, klaipėdiečius iki balandžio 10 dienos nuotoliniu būdu vertins PAGD vertinimo komisija.

 

„Džiaugiuosi, kad PAGD direktorius išsprendė šią situaciją. Smagu ir tai, jog profesinė sąjunga sulaukė direktoriaus padėkos už atskleistus nesklandumus, kuomet Klaipėdos PGV vertinimo komisija leido asmeniškai Valdybos viršininkui kiekvienam pareigūnui nustatyti koeficientus“, – sako S. Džiautas.

 

„Kita vertus, nuostabą kelia tai, kad dėl šios konkrečios situacijos galiausiai buvo apkaltinta komisijos sekretorė, kuri, neva, neįrašė galutinio konkretaus koeficiento, o perrašė teikiamą koeficientą – nuo 0,5 iki 1,5“, – sako UGPS pirmininkas. „Tikiuosi, kad PAGD vadovai atliks išsamų situacijos tyrimą ir atsakingi pareigūnai bus patraukti atsakomybėn už galimus piktnaudžiavimus tarnyba bei etikos reikalavimų pažeidimus“.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?