Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po profsąjungos kreipimosi siūloma sustabdyti pareigūno bylą
2017-05-31

Neseniai rašėme apie tai, kad po Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) kreipimosi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją vadą peržiūrėti atlygintinų mokymosi išlaidų dydžio klausimą profesinės sąjungos nario atžvilgiu. Savo ruožtu VRM siūlo vykdomąją bylą sustabdyti.

 

Primename, kad 2010 m. su profesinės sąjungos nariu buvo sudaryta stojimo į vidaus tarnybą sutartis, pagal kurią pareigūnas įsipareigojo ištarnauti valstybės sienos apsaugos sistemoje penkerius metus. 2015 m. jo paties prašymu buvo atleistas iš tarnybos dėl asmeninių priežasčių. Atleidimo iš tarnybos dienai pareigūno vidaus tarnybos stažas buvo 3 metai 4 mėnesiai 12 dienų. Tais pačiais metais Vilniaus rajono apylinkės teismo sprendimu Pasieniečių mokyklai iš pareigūno buvo priteista mokymosi išlaidų suma ir metinės palūkanos.

 

2016 m. pab. pareigūnas grąžintas į vidaus tarnybą ir yra VSAT Ignalinos rinktinės branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio pasienietis. Profesinė sąjunga prašė peržiūrėti iš pareigūno išieškotinos mokymosi išlaidų sumos dydžio klausimą, atsižvelgiant į tai, kad tarnybą jis šiuo metu tęsia.

 

Plačiau skaitykite: Po profesinės sąjungos kreipimosi VSAT peržiūrėjo atlygintinas mokymosi išlaidas 

 

VRM, įvertinusi tai, kad pareigūnas šiuo metu faktiškai vykdo sutartinę pareigą ištarnauti vidaus tarnyboje penkerius metus, Pasieniečių mokyklai siūlo pasinaudoti LR civiliniu kodeksu. Pastarajame numatyta galimybė prašyti anstolio stabdyti vykdomąją bylą ir pareigūnui iš pareigūnui ištarnavus visą terminą, atsisakyti išieškojimo. Pareigūnui neištarnavus penkerių metų, dabartinė vykdomi byla galėtų būti tęsiama.

 

VRM kreipėsi į Pasieniečių mokyklos viršininką Vytautą Strolią su prašymu atsižvelgti į ministerijos poziciją ir inicijuoti vykdomosios bylos sustabdymą pareigūno atžvilgiu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?