Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po profsąjungos kreipimosi – tarnybinė nuobauda vadovui
2018-03-14

Po profesinės sąjungos kreipimosi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriuje atliktas tarnybinis patikrinimas dėl Mažeikių Objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (OPGV) viršininko Raimondo Ramanausko galimo tarnybinio nusižengimo. Patikrinimo metu nustatyta, kad R. Ramanauskas padarė tarnybinį nusižengimą, nuspręsta jam skirti tarnybinę nuobaudą.

 

Vasario mėn. į Ugniagesių gelbėtojų profesinę sąjungą (UGPS) kreipėsi Mažeikių OPGV skyrininkas Modestas Preibys. Pareigūnas teigė, kad be jo sutikimo vadovas jį nusprendė laikinai perkelti į kitos apskrities teritorijoje esantį padalinį, nesutinka duoti iš anksto sutartų atostogų. Perkėlimas esą būtinas dėl tarnybinio būtinumo. UGPS dėl šios situacijos kreipėsi į PAGD. Dar nė negavus departamento išaiškinimo, pareigūnas informavo, kad R. Ramanauskas daro psichologinį spaudimą, žemina profesinę sąjungą, liepia išstoti iš organizacijos. Visa informacija buvo perduota PAGD.

 

PAGD atlikto R. Ramanausko tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad OPGV viršininkas be pareigūno sutikimo perkėlė jo darbo vietą į kitos apskrities teritorijoje esantį padalinį, - tai draudžia Vidaus tarnybos statutas. Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyrius nustatė jog R. Ramanauskas padarė du skirtingus tarnybinius nusižengimus, todėl nuspręsta jam skirti tarnybinę nuobaudą – pastabą. Jis įpareigotas panaikinti priimtą įsakymą dėl pareigūno laikino perkėlimo į kitos apskrities teritorijoje esantį padalinį. 

 

Taip pat, atsižvelgiant į tai, jog Mažeikių padaliniai yra skirtingų savivaldybių teritorijose, atitinkamiems departamento padaliniams pavesta spręsti klausimą dėl tinkamo valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos uždavinių įgyvendinimo.

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas teigiamai įvertino tai, kad Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyrius nešališkai ir objektyviai atliko tyrimą ir priėmė pareigūnui palankų sprendimą. „Įvyko tyrimas ir situacija pataisyta, tačiau pastebime perdėtą R. Ramanausko dėmesį visai Mažeikių OPGV 3-ąjai komandai, kur dirba problemą iškėlęs pareigūnas. Anksčiau viršininkas lankydavosi ten į pusmetį vos kartą, o po vasario mėnesio vedė mokymus, patikrinimus ir užsiėmimus jau tris kartus“.

 

UGPS žada stebėti situaciją Mažeikiuose ir, kilus abejonių dėl vadovo veiksmų pagrįstumo, nedelsiant kreiptis į PAGD ar kitas suinteresuotas institucijas. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?