Pagalba
3000
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po Seimo sprendimo – galimybė pasirašyti šakos kolektyvines sutartis valstybės tarnyboje
2022-05-19

Seimas šiandien priėmė Valstybės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1316 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Tokiu būdu Seimas ištaisė klaidą, kuri iki šiol trukdė valstybės tarnyboje pasirašyti šakos kolektyvines sutartis (skirtingai nuo statutinių valstybės tarnybose įstaigų). Be to, įsigaliojus šiems pakeitimams, šakos kolektyvinės sutartys galios ir valstybės tarnautojams, tarnaujantiems statutinėse įstaigose.

 

„Džiaugiuosi, kad Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas ir ypač jo pirmininkas Ričardas Juška įsigilino į problemos esmę. Nuo šiol visi valstybės tarnautojai turės geresnes galimybes derėtis dėl didesnių garantijų”, – teigia Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Saulius Džiautas.

 

S. Džiautas primena, kad ši problema buvo išspręsta būtent NPPSS iniciatyva. „Paprašėme Seimo „prikelti“ atidėtą minėto straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Paruošėme konkretų pasiūlymą šiam į stalčių padėtam įstatymo projektui ir Seimo narys Stasys Šedbaras jį įregistravo. Mums teko visam Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui įrodyti, kokia svarbi yra problema ir kad įstatymą būtina patobulinti.

 

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininkas Vaidas Laukys taip pat teigiamai vertina šį Seimo žingsnį. „Džiugu, kad Seimas atitaisė įstatymo spragą, kuri trukdė plėtoti socialinį dialogą valstybės tarnyboje. Dabar gi atsiveria naujos galimybės tartis dėl šakos lygio kolektyvinių sutarčių ir tokiu būdu sudaryti palankesnes, patrauklesnes sąlygas valstybės tarnautojams, pagerinti jų socialines garantijas.

 

Priimtas įstatymo projektas:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/80991460bbea11ec9f0095b4d96fd400

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?