Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po teismo sprendimo Aplinkos ministerija atsitraukia
2017-02-22

Vakar Aplinkos ministerijoje vyko posėdis dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2017 m. sausio 27 d. sprendimo įgyvendinimo, o tiksliau Valstybinės miškų tarnybos reformos  teisėtumo įgyvendinimo, kuriame dalyvavo ir profesinės sąjungos atstovai.

 

Primename, kad Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) dar praėjusių metų birželį kreipėsi į teismą dėl Aplinkos ministerijos ir Valstybinės miškų tarnybos įsakymų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus. Minėtais įsakymais buvo siekiama atlikti skubotas struktūrines pertvarkas, kurių pasekoje būtų panaikinti Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės teritoriniai poskyriai Marijampolėje ir Šiauliuose, o apie 20 darbuotojų galimai netekę darbo arba priversti dirbti kituose poskyriuose.

 

Vilniaus apygardos administracinis teismas,  išnagrinėjęs LAASDPS skundą, panaikino aplinkos ministro ir Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus įsakymus dėl Valstybinės miškų tarnybos administracijos struktūros pakeitimo ir patvirtinimo bei įpareigojo Aplinkos ministeriją ir Valstybinę miškų tarnybą vykdyti konsultacijas su profesine sąjunga.

 

Plačiau apie teismo priimtą sprendimą skaitykite čia.

 

Vakar Aplinkos ministerijoje vykusiame posėdyje LAASDPS pritarė pateiktam Valstybinės miškų tarnybos administracijos struktūros projektui, kuris įsigalioja nuo š.m. vasario 28 d. Jame numatyti Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriuje patvirtinti 8 teritoriniai padaliniai –Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Utenos ir Vilniaus ir išliekantis Aplinkos apsaugos skyrius.

 

 

LAASDPS pritarė, kad įgyvendinant teismo sprendimą ir ketinant nuo š.m. vasario 28 d. Aplinkos ministro įsakymu atstatyti Valstybinės miškų tarnybos administracijos struktūrą, galiojusią iki 2016 m. gegužės 2 d., būtų patvirtinti iki to laikotarpio galioję darbuotojų pareigybių aprašymai ir priskirtos teritorijos.

 

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Vaido Laukio, nors dar yra kelių dienų galimybė apskųsti teismo sprendimą, panašu, jog Aplinkos ministerija jo neskųs, o vakar patvirtintu protokolu apsisprendžiama jį  įgyvendinti.

 

„Nesmagu, jog teisybės reikėjo ieškoti teisme, o ne vystant konstruktyvų dialogą. Profesinė sąjunga visada atvira diskusijoms. Jau ne kartą teko įsitikinti, jog vienašališki sprendimai – dažniausiai būna klaidingi. Gyvename demokratinėje valstybėje, todėl pirmiausia reikia gerbti savo socialinius partnerius, ieškoti sprendimų, kurie būtų naudingi visai mūsų bendruomenei ir tuo pačiu visuomenei“, - sakė Vaidas Laukys.

 

LAASDPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?