Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos departamentas apie pertvarkas: pareigūnai atleidžiami nebus
2015-08-28

Policijos generalinio komisaro pavaduotojai Edvardas Šileris ir Donatas Malaškevičius pristatė savo srities pertvarkas. Anot departamento atstovų, pagrindinės pertvarkos vyks organizaciniame lygmenyje, bus susisteminti ir perkelti į policijos departamentą aptarnavimo ir strategijos bei politikos formavimo padaliniai.

Policijos departamento atstovai pabrėžė, kad naujasis statutas sudaro galimybę didinti kategorijas, bet tik mažais žingsneliais ir tai vadovai mato kaip ydingą dalyką.  

Atleidimų lapelių nežada

Policijos departamentas planuoja veiklos sritis pertvarkyti paliekant 4 valdybas (dėl migracijos valdybos dar nėra apsispręsta) ir visas šiose valdybose esančias pareigybes palikti statutinėmis.  Planuojama, kad veiklos valdybose pareigūnų skaičius nemažės (atleidimų neplanuojama, tačiau įspėjimo lapeliai bus įteikti) ir, priklausomai nuo to, ar Migracijos departamento padaliniai bus perkelti, darbuotojų skaičius gali didėti. 

Administravimo (bendrųjų funkcijų) valdybas planuojama pilnai „išstatutinti“, išskyrus generalinio komisaro pavaduotoją, kuris kuruos šia sritį. D. Malaškevičiaus teigimu, svarbu palaipsniui centralizuoti bendrąsias funkcijas, pradedant nuo finansų ir personalo bylų valdymo. Pirmajame etape numatoma centralizuoti specializuotų įstaigų, o vėliau ir teritorinių policijos komisariatų bendrąsias funkcijas.

„Policijos departamentas numato centralizuoti kai kurias funkcijas, pavyzdžiui, finansų ar personalo valdymą ir atitinkamai sumažinant šią sritį aptarnaujančio personalo skaičių.. Planuojama, kad nuo 2017 m. finansų ir personalo darbuotojų apskrities policijos komisariatuose turėtų mažėti, o centralizuotos funkcijos aptarnavimui pačiame policijos departamente šiek tiek didėti“, - po susitikimo kalbėjo NPPSS tarybos narys Vytautas Lamauskas. 

V. Lamauskas pabrėžė, kad „išstatutinimo“ klausimas itin jautrus nemažai daliai pareigūnų. Policijos generalinio komisaro pavaduotojų teigimu, kad kalbant apie šio proceso pasekmes, kol kas nėra aiškios Vidaus reikalų ministerijos pozicijos.

„Yra keli variantai: turintys pensiją pareigūnai pasitraukia, tai yra gali tęsti tarnybą kaip karjeros tarnautojai, o pareigūnai, turintys 17 metų stažo gali iki 3 metų eiti į kadrų rezervą arba galimybė visiems eiti į rezervą iki 2 metų, kol apsispręs (aut. past. ar eina į statutines pareigas, ar lieka karjeros tarnautojo pareigose). Rezervo pareigūnas vėliau negalėtų būti perkeltas į karjeros tarnautojo pareigas. Kol kas nėra rezervo nuostatų, bet panašu, kad galimybe pereiti iš statutinio į karjeristo be konkurso būtų galima pasinaudoti tik vieną kartą – išstatutinimo metu, vėliau tokių galimybių nebeliktų. Kad ir kaip būtų, konkretesni atsakymai bus pateikti, kai turėsime aiškią ministerijos poziciją“, - teigė V. Lamauskas. 

Taip pat buvo aptartas ir organizacinių padalinių pareigybių apskr. vyr. policijos komisariatų teritorinių policijos komisariatų likimas. Policijos departamento vertinimu, komisariatuose turi likti tik veiklos funkcijas vykdančios pareigybės, perkeliant administracines (organizacines) funkcijas į AVPK. Tai nereiškia, kad tokių pareigybių teritoriniuose policijos komisariatuose išvis turi nelikti, tačiau turi būti suvienodinti darbuotojų skaičiai (šiuo metu kai kur yra po 8 arba po 4 pareigybes vienodo dydžio PK) arba juos perkelti į AVPK. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?