Pagalba

  

Pagalba
Policijos departamentas: turi būti palaipsniui pereinama nuo 24 iki 12 val. pamainos trukmės
2015-09-22

Dirbant parą gali sutrikti sveikata, sumažėti koncentracija ir sumažėti gebėjimai vykdyti pavestas funkcijas. Be to, Europoje pareigūnai tokios ilgos darbo trukmės neturi. Vienas iš susitikimo dalyvių paminėjo, kad nusiuntus užklausą Skandinavijos valstybėms ir paklausus, ar pas juos vis dar yra 24 val. pamainos trukmė, klausimas liko nesuprastas, nes jie tokio darbo neįsivaizduoja.

Su policijos departamento vadovybe vieningai sutarta, kad 24 val. pamainos trukmė nėra saugi ir kenkia pareigūno sveikatai, tačiau kai kuriems žmonėms labai reikalinga. Kad ir kaip būtų visi vieningai sutiko, kad pamainos trukmė drastiškai keičiama būti negali, nes žmonės yra susikūrę tam tikrą socialinę aplinką, daugelis turi antrus darbus.

„Susitikimo metu kalbėjome apie darbuotojus, apie tai, kaip juos paveiks pamainos trumpinimas. Buvo nuspręsta kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją dėl papildomų išlaidų kompensavimo vykstantiems į darbą, nes yra  nemaža dalis pareigūnų, važiuojančių iš toli ir 24 val. pamainos trukmė jiems yra kelionės išlaidų taupymas“, - teigė Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) vadovas Vytautas Lamauskas.

„Dauguma apskričių jau dabar dirba po 12 val. Be to, kitose šalyse, pavyzdžiui, skandinavų, akcentuojama sauga ir sveikata, o 24 val. pamaina su tuo visiškai nesuderinama. Per visą parą pareigūnas pavargsta ir galimai nekokybiškai atlieka savo darbą. Tačiau imantis pokyčių turi būti aiškiai komunikuojama, kodėl trumpinama pamainos trukmė, kiek pareigūnų tai palies, ar jiems bus sudarytos galimybės pakeisti darbo vietą, nes dauguma turi antrus darbus, kitus įsipareigojimus“, - sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė. 

D. Malaškevičiaus ir profesinių sąjungų atstovai sutarė, kad prie 12 val. darbo pamainos turėtų būti pereinama nuosekliai, departamento vadovybė pažadėjo bendradarbiauti, suteikti visą reikiamą informaciją ir galimybes pareigūnams pakeisti darbo vietą.

VA ITĮPS ir LPPS informacija