Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos departamentas: Vilniaus apskr. vyr. policijos komisariate turi būti užtikrintas kolektyvinių sutarčių laikymasis
2016-02-15

Pareigūnai informavo profesinę sąjungą apie tokį darbo laiko planavimą ir tai, kad pirmoji pamaina prasideda nuo 7:30 val., arba 8 val. Tai reiškia, kad pareigūnai negali dirbti dvi dienas iš eilės antrą ir pirmą pamainą, nes tokiu atveju pažeidžiama nepertraukiamo paros poilsio trukmė (numatyta Darbo kodekse) – laiko tarpas tarp pamainų trumpesnis nei 11 val.

Vadovaujantis Lietuvos policijos šakos kolektyvine sutartimi, darbo laiko pradžia ir pabaiga derinamas su profesine sąjunga. Tokio derinimo nebuvo, o VA ITĮPS apie planuojamą ar pakeistą darbo laiką nebuvo informuota.

Atsižvelgdama į nurodytas aplinkybes ir tai, kad organizuojant darbą gali būti pažeistas nepertraukiamas paros poilsis tarp pareigūnų pamainų, profesinė sąjunga prašė Lietuvos policijos generalinio komisaro skubiai stabdyti tokio nurodymo galiojimą ir surengti trišales Vilniaus a. VPK, Policijos departamento ir darbuotojų atstovų konsultacijas dėl pareigūnų darbo laiko pradžios/pabaigos ir pamainos trukmės.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Donato Malaškevičiaus atsakyme rašoma, kad, vadovaujantis Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kolektyvine sutartimi, darbo (pamainų) pradžios ir pabaigos laikas turi būti derinamas su profesine sąjunga. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato D. Malaškevičius prašo užtikrinti kolektyvinių sutarčių laikymąsi ir darbo (pamainų) pradžios ir pabaigos laiko pakeitimus derinti su profesine sąjunga.

VA ITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?