Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos departamente vyko konsultacijos dėl Vilniaus AVPK pertvarkų
2015-12-04

Vilniaus AVPK atstovai pristatė numatomas aptarnaujančias funkcijas vykdančių padalinių pertvarkas ir pokyčius. Tuo tarpu profesinių sąjungų atstovai susitikime pabrėžė, kad svarbu pertvarkas vykdyti ne formaliai, o siekiant konkrečių tikslų ir rezultatų bei mažinant neigiamus padarinius darbuotojams. Darbuotojai, kuriuos palies optimizavimo procesas, turi būti maksimaliai apsaugoti, jiems suteikiamos pasirinkimo galimybės.

Mažinamas administracijos darbuotojų skaičius

Įgyvendinant Lietuvos policijos generalinio komisaro inicijuotą organizacinių padalinių pertvarkymą bei siekiant taupyti lėšas, Vilniaus AVPK numatyta mažinti administracines funkcijas atliekančių darbuotojų skaičių. Kitaip sakant, atsisakyti darbuotojų, kurių darbus galima pirkti centralizuoti, be to planuojama peržiūrėti ir sumažinti raštvedžių ir kanceliarijos specialistų skaičių. Šiuo metu įspėjimo lapeliai įteikti aptarnaujančias funkcijas vykdantiems darbuotojams.

VA ITĮPS atstovai – tarybos narys Vytautas Lamauskas ir teisės skyriaus vadovas Martynas Austys – susitikimo metu kėlė klausimą dėl naujai steigiamų pareigybių aprašymų. Kilo diskusija dėl kanceliarijos raštvedžių, nes Vilniaus AVPK planuoja vietoj jų etatų steigti specialistų etatus su reikalavimu turėti ne žemesnį nei aukštesnįjį išsilavinimą.

Profesinių sąjungų atstovų nuomone, toks reikalavimas būtų perteklinis, nes ne formalus išsilavinimas apsprendžia asmens kvalifikaciją, todėl iš raštvedžių to neturėtų būti reikalaujama. M. Ausčio teigimu, dalyvius pavyko įtikinti, kad preliminarius reikalavimus dar būtina peržiūrėti ir juos tinkamai įvertinti. Vilniaus AVPK atstovai teigė, kad papildomas išsilavinimo reikalavimas keltas dėl to, kad raštvedės privalės pilna apimtimi dirbti su Dokumentų valdymo sistema (DVS) ir asmuo su viduriniu išsilavinimu negalės vykdyti šių funkcijų. Planuojama profesinėms sąjungoms pateikti pareigybių aprašymus, kurie galėtų būti įvertinti ir susitikus dar kartą išsamiau aptarti.

Kaip bus panaudotos sutaupytos lėšos

Vilniaus AVPK, teikdama siūlymus dėl Organizacinių padalinių pertvarkų, informavo Policijos departamentą, kad planuoja panaikinti apie 70 pareigybių, todėl profesinės sąjungos domėjosi, kaip bus panaudotos sutaupytos lėšos.

Vilniaus AVPK vadovybė siūlo sutaupytus 21 tūkst. eurų per mėnesį panaudoti specializuotų kriminalinės policijos padalinių darbo užmokesčiui didinti. VA ITĮPS atstovai atkreipė dėmesį, kad problemų su motyvacija turi ne tik šie padaliniai, bet ir Kriminalinės policijos skyriai Vilniaus mieste bei ypatingai rajoniniuose policijos komisariatuose. Be to Vilniaus AVPK turi numatyti finansinius resursus Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo paskelbto siekio padidinti žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestį iki 1000 eurų atskaičius mokesčius  pirmojo etapo įgyvendinimui, todėl siūlyta sutaupytą darbo užmokestį naudoti pastarųjų tikslų įgyvendinimui.

Vilniaus AVPK ir Policijos departamento vadovybė šį siūlymą išklausė, tačiau konkretaus sprendimo priimta nebuvo.

VA ITĮPS informacija