Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjunga (LPDPS) atstovavo savo narei pastarosios ginče su Centrinės medicinos ekspertizės komisija (CMEK).
Pareigūnė šių metų vasarą tarnybos metu patyrė rankos traumą. Trauma buvo patirta dėl asmens, kuris aktyviais veiksmais priešinosi sulaikomas, veiksmų. Iš karto po įvykio pareigūnė kreipėsi į medikus, jai buvo diagnozuotas kairės rankos delninio piršto sąnario ir savojo piršto sąnario raiščių trauminis plyšimas, o po kelių dienų - ir kairės rankos nykščio pamatinio pirštakaulio lūžis. Asmeniui, dėl kurio nusikalstamos veikos pareigūnė patyrė šias traumas buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam
asmeniui, pagal Lietuvos Respulikos baudžiamojo kodekso (BK) 286 str. ir BK 138 str. 2 d. 10 p. - nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
Traumų pasekoje policininkė nedarbingume iš viso išbuvo 71 dieną.
Tokiais atvejais, kai tarnybos metu sužalojamas savo funkcijas vykdantis pareigūnas, jo sveikatos sutrikdymo mastą ir dėl to patirtas išlaidas turi įvertinti Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinės medicinos ekspertizės komisija. Po Specializuotosios medicininės ekspertizės komisijos išvadų buvo priimtas sprendimas pareigūnės sveikatos sutrikdymą priskirti prie lengvo laipsnio sveikatos sutrikdymo.
Tačiau Valstybinė teismo medicinos tarnyba ikiteisminiame tyrime dėl sveikatos sužalojimo pateikė išvadą, kad pareigūnei nustatytas kairės rankos pirmo pirštakaulio bazės lūžis galėjo būti padarytas tiesioginio pašalinio poveikio metu, o pareigūnė nedarbingume buvo daugiau nei 10 dienų. Todėl šis sužalojimas turi būti kvalifikuojamas kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.
LPDPS narė nesutiko su tokia išvada ir, padedama profesinės sąjungos, ją apskundė VRM Medicinos centro direktoriui. Skunde buvo prašoma panaikinti CMEK specializuotosios medicininės ekspertizės pažymą. Skunde buvo teigiama, kad specializuotoji medicininė ekspertizė atlikta paviršutiniškai ir neobjektyviai, neįsigilinus į visus medicininius įrašus, pareiškėjos nusiskundimus, ilgą laiką užsitęsusį nedarbingumo laikotarpį, o priimdama sprendimą komisija netinkamai įvertino sužalojimo sunkumo laipsnį, ir buvo prašoma panaikinti specializuotosios
medicininės ekspertizės pažymą bei iš naujo atlikti specializuotąją medicininę ekspertizę.
Šis pareigūnės prašymas galiausiai buvo patenkintas ir jai už patirtus sužalojimus buvo išmokėta visa priklausanti kompensacija.
Beje, LPDPS visus savo narius yra apdraudusi nelaimingų atsitikimų draudimu. Ši draudimo apsauga galioja visame pasaulyje, ji skirta traumoms, patirtoms tiek tarnybos, tiek ne tarnybos metu. Ja buvo pasinaudota ir šiuo atveju.