Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos profesinė sąjunga: sistemos būklė vis dar sunki, bet bent jau – stabili
2021-03-09

Saulius Grigonis, Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) pirmininkas, paprašytas trumpai apibendrinti situaciją policijoje, naudoja šiuo metu daug kam jau įprastus medicininius terminus. 

 

„Sakyčiau, paciento būklė sunki, tačiau bent jau stabili, – pajuokauja policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos pirmininkas ir tuojau pat priduria: „Jei rimtai, situaciją apibūdinti keliais žodžiais yra labai sunku, o gal ir neįmanoma. Buvusi generalinio policijos komisaro komanda sistemą visiškai nustekeno ir paliko tragiškos būklės: su dideliu žmonių nutekėjimu, tragišku mikroklimatu tarnyboje, lyderystės įvairiose policijos grandyse stoka.

 

Paklaustas ar situacija, atėjus naujai Policijos departamento vadovybei, pasikeitė, S. Grigonis sako, kad ženklių pokyčių ir situacijos pagerėjimo bendruomenė vis dar laukia.

 

„Sakyčiau, kad dabartinei Policijos departamento vadovybei pavyko stabilizuoti padėtį, tačiau to pavadinti bendru sistemos „sveikimu“ aš dar negaliu. To priežastys paprastos: žmonės pasikeitė tik departamento viršūnėje. Tuo tarpu „lojaliųjų“ elitas, suformuotas ir įsitvirtinęs sistemoje per paskutinius penkerius metus, niekur nedingo. Šie žmonės, taip uoliai vykdę nevykusias reformas ir  susidorojimą su kitaip mastančiais, sunkiai keičia požiūrį ir darbo metodus. Ir jie vis dar yra vadovaujančiose pozicijose, nors bendruomenės pasitikėjimą yra seniai praradę“, – neslepia LPDPS pirmininkas.

 

Sistemos negandų sąrašą, anot S. Grigonio, lygiai prieš metus, lyg tyčia, papildė ir koronaviruso pandemija. Policijos sistema buvo ir tebėra tiesiog perkrauta naujomis perteklinėmis funkcijomis.

 

Kalbėdamas apie LPDPS veiklos akcentus 2020 metais, S. Grigonis išskyrė sunkiai, tačiau visgi  sudygusių, socialinio dialogo atkūrimo daigų puoselėjimą. 

 

„Liaudies išmintis sako, kad gera pradžia – pusė darbo. Tikiuosi, atkurtas ir atkutęs socialinis dialogas tarp departamento ir bendruomenės padės sustabdyti katastrofišką kadrų nutekėjimą. Sistemoje yra daug ypač patyrusių žmonių, visą savo gyvenimą paskyrusių tarnybai policijoje. Dalis jų jau sulaukė pensijinio amžiaus, tačiau jų patirtis – neįkainuojama. Todėl juos būtina išsaugoti. Taip, kartos keičiasi, policija atsinaujina, tai būtinas ir neišvengiamas procesas. Tačiau jis turi vykti natūraliai, o ne pasikinkius buldozerį. Žodžiu, policijos sistemos laukia dar sunkūs ir ilgi suvienijimo, pasitikėjimo atkūrimo ir didžiavimosi savo profesija sugrąžinimo darbai. Ir mūsų profesinė sąjunga tikrai bus aktyvus šio proceso dalyvis, – sako S. Grigonis.      

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?