Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos vadovybė užsimojo gydyti alkoholiu piktnaudžiaujančius pareigūnus
2015-12-28

Pareigūnų profesinės sąjungos vadovė netiki, kad patys policininkai išdrįs pripažinti savo bėdas, tuo tarpu psichologai ir politikai tikina, kad ši idėja labai gera, praneša „TV3 Žinios“.

Pareigūnai nuolat pluša tikrindami vairuotojų blaivumą, tačiau taurelė skandina ir juos pačius. Antrąją Kalėdų dieną Kaune girtas policininkas įkliuvo tarnybos metu. Savaitę anksčiau Alytuje patrulis girtas vairavo nedarbo metu.

Iš viso šiemet neblaivūs prie vairo ar darbe pričiupti 32 pareigūnai. Tai dvigubai daugiau nei pernai. Policijos departamento atstovai pripažįsta, kad padėtis nėra normali. Iki šiol atleidinėjusi įklimpusius kolegas policijos vadovybė netrukus siūlys jiems gydytis. Tie, kurie priims pagalbą, išsaugos darbą. Kitiems su tarnyba teks atsisveikinti.

„Būtų geriau, jei kolegos pastebėtų ir padėtų pareigūnams išlįsti iš šito liūno, o ne užsimerkę leistų problemai augti dar labiau“, – sakė Policijos departamento Imuniteto tarnybos viršininkas Elanas Jablonskas.

Išdrįsę kreiptis pareigūnai bus siunčiami psichologo konsultacijai. Specialistai informuos, kaip gydytis toliau. Tiesa, finansuoti gydymo policija neplanuoja, tačiau yra užmojų ateityje į darbą iš viso nepriimti policininkų, kurie linkę į alkoholizmą.

Tai galima išsiaiškinti specialiais tyrimais. Žadama dažniau pareigūnus tikrinti darbo vietoje. Policininkai gaus pagalbą, jeigu kreipsis patys arba juos nusiųs viršininkai. Pasak E.Jablonsko, šiuo metu nėra jokio sąrašo su į rizikos grupę patenkančių pareigūnų pavardėmis.

Jo ir nereikia, nes pašnekovo teigimu, kiekviename kolektyve gerai žinoma, kas mėgsta kilnoti taurelę: „Nėra jokio sąrašo . Yra rizika ir mes tą riziką matome.“

Iš alkoholio liūno pats išsikapstęs Seimo narys Rokas Žilinskas sako, kad idėja sveikintina ir toks problemos sprendimo būdas paplitęs Vakaruose: „Į mane kreipėsi ne vienas pareigūnas prašydamas pagalbos išsivaduojant nuo priklausomybių. Visi bijojo patekti į įskaitas, žymų darbo istorijoje ir prašė absoliutaus konfidencialumo. Dėl to šita iniciatyva yra itin svarbi.“

Medikai perspėja, kad alkoholizmo problema Lietuvoje yra didžiulė. Esame treti pasaulyje pagal svaigalų suvartojimą ir skaičiai vis auga. Vienas lietuvis per metus išgeria apie 15 litrų gryno alkoholio. Į statistika nepatenka nelegalūs svaigalai.

Policininkų profsąjunga į užmojus žiūri skeptiškai. Profsąjungos vadovė Roma Katinienė stebisi, kodėl policija apie kolegas alkoholikus kalba viešai – juk problema asmeniška: „Jeigu taip šiai dienai Policijos departamentas padeda tiems pareigūnams, tai belieka apgailestauti. Sunkiai įsivaizduoju, kad problemų turintys pareigūnai eis pas vadovus ir pripažins, kad jie yra alkoholikai. Būtų įdomu pasižiūrėti, kaip vadovai tokiose situacijose iš tiesų padėtų.“

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/policijos-vadovybe-uzsimojo-gydyti-alkoholiu-piktnaudziaujancius-pareigunus-56-560667