Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Politikų abejingumas teisėsaugos problemoms smogė žmonėms
2013-03-05

„Labai gaila, kad taip atsitiko ir be mamos likusių našlaičių, bet jeigu finansavimas ir požiūris į policiją išliks toks, koks yra nuo 2008 metų, situacija tik blogės, o panašių įvykių gali tik daugėti”, - sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Pasak R.Katinienės, policijai nuolat  eilę metų mažinamas finansavimas, todėl trūksta policijos pareigūnų, ilgamečiai patyrę darbuotojai palieka tarnybą, o jaunimas nenori rinktis nepatrauklios profesijos dėl atlygio, sunkaus darbo ir nebeegzistuojančių socialinių garantijų. Trūksta elementarių darbo priemonių, lėšų įvykiams tirti ir į juos reaguoti.

Policijos automobiliams skiriama apgailėtinai mažai pinigų kurui, todėl dažnai nė neįpusėjus mėnesiui automobiliai stovi policijos kiemuose, nes kuro tėra likę tik ypatingiems atvejams. „Nebeįmanoma teikti kokybiškų paslaugų, tinkamai reaguoti į įvykius, atlikti kitų funkcijų, nes policija nebeturi vidinių resursų, ji visiškai nustekenta. Ir už tai atsakingi politikai. Buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis neigė tokį galimą scenarijų, gaila, bet kartūs jo veiklos vaisiai skinami jo kadencijai pasibaigus. Todėl nauji politikai turi rimtai susirūpinti ir pasisakyti ar teisėsauga jiems prioritetinė sritis, ar taip ir liks podukros vietoje”, - sakė R.Katinienė.

Primename, kad priėmus smurto artimoje aplinkoje įstatymą, finansavimas šio įstatymo vykdymui nebuvo skirtas. Profesinės sąjungos ir policijos departamento vadovybė sakė, jog be lėšų tinkamai vykdyti šio įstatymo nepavyks. Akivaizdu, kad politikai manė kitaip, jie klydo.

„Atrodo, kad politikai tiesiog snūduriuoja ir nenori matyti tiesos. Policija nebepajėgi vykdyti savo funkcijų ir dėl to kalti ne policininkai, o valstybę valdžiusieji ir valdantys politikai, kuriems visuomenės saugumas nėra prioritetas”, - teigė profesinės sąjungos pirmininkė R.Katinienė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?