Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Praėjusią savaitę įvyko NPPSS tarybos posėdis
2020-08-17

Praėjusią savaitę Kauno rajone vyko Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) tarybos posėdis, kuriame buvo aptarti organizacijos pastaruoju metu nuveikti darbai bei svarbiausi iššūkiai, su kuriais pareigūnų bendruomenė susidurs šių metų antrojoje pusėje. 

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius tarybai pristatė NPPSS administruojamo norvegų projekto „Decent Work – Social Dialogue – Lithuania“, kurį planuojama pradėti vykdyti šių metų rudenį, veiklas. Kol kas, kartu su UGPS, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesine sąjunga (LAADSPS), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) ir Aplinkos apsaugos departamentu (AAD) planuojama surengti 3 renginius, kurie bus skirti socialinei partnerystei, jos įrankiams ir galimybėms (įžanginis renginys), taip pat komunikacijai ir lyderystei.

 

Vladimir Banel ir Saulius Džiautas susirinkusiems pristatė derybų dėl 2021 m. Nacionalinės kolektyvinės sutarties eigą, o Vaida Bratcher pasidalino informacija apie pastarojo laikotarpio Eurocop veiklą ir numatomus renginius. 

 

Romualdas Sližauskas ir V. Banel tarybos nariams pristatė situaciją, susijusią su LAADSPS ir jos narių persekiojimu, vykdomu aplinkos ministerijos. Posėdžio dalyviai buvo glaustai informuoti apie veiksmus, kurių profesinė sąjunga ketina imtis siekdama nuo susidorojimo apsaugoti savo narius.

 

Posėdžio metu nemažai dėmesio buvo skirta svarbiausioms pastarojo meto aktualijoms, tokioms kaip priedų su Covid-19 rizika tarnyboje susiduriantiems statutiniams pareigūnams, skyrimas, ŽULPK įstatymo ir priimtos Vidaus tarnybos statuto pataisos. NPPSS vadovai taip pat dar kartą pristatė darbus, nuveiktus siekiant didinti valstybines pensijas pareigūnams ir kariams. Dėmesio buvo skirta planuojamiems Vidaus tarybos statuto tvarkų pakeitimams. Galiausiai diskutuota apie Darbo kodekso 179 str. siūlomus pakeitimus dėl reprezentatyvumo kriterijų (aptarti galimi sprendimai).

 

Tarybos nariams buvo pristatyta narystės NPPSS sieksianti profesinė sąjunga „Ekspareigūnai“. Sutarta jau artimiausiu metu pradėti visas stojimui būtinas procedūras. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?