Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Prašo atlikti tarnybinį patikrinimą dėl trukdymo profsajungos veiklai
2017-06-05

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių (PAGD) Kęstutį Lukošių dėl Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APVG) viršininko Rimanto Steponavičiaus veiksmų. Anot profesinės sąjungos, dėl trukdymo profesinės sąjungos veiklai turi būti atliktas tarnybinis patikrinimas.

 

Rašte teigiama, kad Vilniaus APGV viršininkas, turėdamas visus dokumentus ir žinodamas apie profesinės sąjungos nario pareigas profesinėje sąjungoje, neorganizavo jo išleidimo į susitikimą su PAGD direktoriumi. Manoma, kad tai buvo daroma tyčia, susirašinėjimais vilkinant laiką tam, kad asmuo negalėtų pasinaudoti galimybe išvykti iš tanybos. Jo pavadavimas prašomam laikotarpiui išleisti iš tarnybos į susirinkimą net nebuvo organizuojamas.

 

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 177 straipsnis numato atsakomybę už trukdymą profesinių sąjungų veiklai. UGPS įžvelgia akivaizdžius minėto baudžiamojo nusižengimo požymius Vilniaus APGV. Profesinė sąjunga prašo atlikti tarnybinį patikrinimą Vilniaus APGV viršininko Rimanto Steponavičiaus atžvilgiu ir įvertinti PAGD pavaldžios įstaigos vadovo veiksmus.

 

Anot UGPS pirmininko Sauliaus Džiauto, Vilniaus APGV vadas savo autoritariniu valdymu ir metodais sudaro kolektyve nepalankų psichologinį klimatą ir nebando spręsti problemų tariantis. „Viršininkas dirbtinai sudaro kliūtis. Nebetoleruosime tokių vadovų saviveiklos”. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?