Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Premjeras pareigūnus ir toliau maitina tuščiais pažadais
2013-05-24

“Prieš kelias dienas ministras pirmininkas pareiškė, kad nuo kitų metų didės darbo užmokestis kultūros darbuotojams ir kai kuriems teisėsaugos įstaigose dirbantiems pareigūnams. Džiugu, kad premjeras pagaliau pripažino, kad teisėsaugos pareigūnai tapo viena iš pažeidžiamiausių socialinių grupių mūsų valstybėje. Kita vertus panašu, kad jis, vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas ir dar keliolika ir keliasdešimt Seimo narių yra paskutiniai tai Lietuvoje suvokę žmonės”, - teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banel.

Anot jo, pareigūnų problemos turi būti pradėtos spręsti jau šių metų viduryje peržiūrint šalies biudžetą.

“Kitu atveju teisėsauga, kaip sistema, gali tiesiog nesulaukti dienos, kuomet pono Butkevičiaus pažadai taps kūnu”, - sako V. Banel.

Ne mažiau keistai pareigūnams atrodo ir tai, kad planai pareigūnams darbo užmokestį palaipsniui didinti 2014, 2015 ir 2016 metais visų pirma ištrimituojami viešai, o ne pristatomi ir aptariami su pareigūnų bendruomene.

“Kol kas girdėjome tik aptakias frazes apie darbo užmokesčio didinimą. Tačiau neturime jokios informacijos kokiomis proporcijomis jis bus kasmet didinamas, iš kur atsiras tam būtinos lėšos, todėl kreipėmės į A. Butkevičių patikslinti šią informaciją. Mes manome, kad galimų pareigūnų protestų išsigandusi valdžia tiesiog paruošė mums naują porciją makaronų”. 

Faktą, jog teisėsaugos reformai politikai kol kas neskiria deramo dėmesio, gerai iliustruoja ir pastarųjų dienų vidaus reikalų ministro veikla. “Ponas Barakauskas sapalioja apie nacionalinio stadiono statybas, savo draugams ir bičiuliams dalina vardinius ginklus iš esmes negrendžiant ir nekuriant pareigūnų skatinimo sistemos. Be to apie teisėsaugos sistemos reformą iš jo nieko negirdime jau kurį laiką”, - aiškina V. Banel.

“Seimo komitetai nesutaria tarpusavyje ar teisėsaugai būtina skirti papildomą finansavimą ar ne. Mes gi manome, kad pirmi ir esminiai teisėsaugos reformos žingsniai turi būti žengti jau šiuo metu peržiūrint ir didinant teisėsaugai skirtą biudžeto dalį. Tačiau politinės valios tam nematyti".

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?