Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Prezidentė pasirašė 2016 metų biudžetą
2015-12-21

Išplatintame pranešime spaudai prezidentė pabrėžė, kad ateinančių metų biudžetu siekiama sumažinti socialinę atskirtį ir sutvirtinti šalies gynybinį saugumą, garantuoti ekonomikos augimą ir vykdyti tarptautinius įsipareigojimus. Pasak prezidentės, svarbu, kad galėsime padidinti darbo užmokestį žmonėms, kasdien dirbantiems labai reikalingą, bet iki šiol nepakankamai teisingai atlyginamą darbą. O gynybai skirtos lėšos leis jaustis saugesniems. Valstybės vadovė pritaria nuosekliam senatvės pensijų, minimalios algos, neapmokestinamų pajamų dydžio didinimui, tačiau atkreipia dėmesį į būtinybę laikytis finansinės drausmės įsipareigojimų. 2016 metų valstybės biudžetą sudaro 8,046 mlrd. eu­rų ir 8,686 mlrd. eu­rų išlaidų. Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės paramos lėšos biudžeto pajamų dalyje sudarys 2,1 mlrd. eu­rų.

Tuo metu DELFI primena, kad kitų metų biudžetą kritikuoja dalis ekonomistų. Naujienų agentūra „Bloomberg“ atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą per ketverius metus išaugęs šalies deficitas primena paskutinius 2008 metų mėnesius prieš paskolų burbulo sprogimą, kai buvo nurėžta 15 proc. Lietuvos BVP, o valdžią perėmusi vyriausybė ėmėsi drastiškai mažinti išlaidas.

Naujienų agentūra „Bloomberg“ pasikartojimą įžvelgia ir tame, kad dabar Lietuvos finansų ministerijai vėl vadovauja Rimantas Šadžius, kuris ir prieš septynerius metus užėmė šias pareigas, ir taip pat, nepaisydamas ES perspėjimų dėl ekonomikos perkaitimo, toliau didino išlaidas. Kitų metų biudžeto projektą kritikavo ir Valstybės kontrolė. „2016 metų biudžeto projektas balansuoja ant fiskalinių taisyklių pražangos ribos. Pasakysiu dar griežčiau, jis balansuoja ant paskutinės galimos pražangos ribos (....) Lietuva vėl yra neparuošusi pagalvės nepalankiems šokams atremti. Todėl fiskalinė taryba (Valstybės kontrolė) mano, kad vidutiniu laikotarpiu būtina tęsti deficito mažinimą“, - prieš biudžeto priėmimą sakė valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/prezidente-pasirase-2016-metu-biudzeta.d?id=69910870