Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Prezidentės patarėjas apie policijos reformą: svarbiausia saugumas
2016-09-27

 

„Mums svarbiausia ne pati reforma dėl reformos, bet visuomenės saugumas. Kad būtų realiai užtikrintas saugumas. Ne tai, kad būtų apstatyta pareigūnų su policijos reformomis, tačiau, kad matytųsi galutinis rezultatas. Svarbu rasti balansą tarp reagavimo, ištyrimo ir prevencijos. Reagavimo greitis reformos metu gal ir turėtų pagerėti. Ištiriamumo skaičiai nėra tokie džiuginantys, todėl turi būti dialogas“, – antradienio rytą Žinių radijuje kalbėjo prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Pertvarkant policiją planuojama sujungti viešosios ir kriminalinės policijos skyrius padaliniuose, tai jau padaryta keliuose komisariatuose, vienas reformos tikslų – padidinti patruliuojančių pareigūnų skaičių.

Reformą kritikuoja profesinės sąjungos, pareigūnai baiminasi atleidimų, kelia klausimus dėl jos efektyvumo.

L.Pernavas gindamas pertvarką yra sakęs, kad pokyčiams labiausiai priešinasi „miegantys“ pareigūnai. Prezidentės patarėjas M.Lingė siūlo išlaukti rinkimų laiką, nes šiuo metu prieš rinkimus labai daug „jėgų veikia“, kurios nori rinkimus išnaudoti, kad gautų sau rezultatų. Patarėjas profesinių sąjungų iniciatyvas palygino su profsąjungų aktyvų įsijungimą svarstant Darbo kodeksą. „Tai ypatingai jautru, nes kalbame apie žmonių saugumą“, – sakė jis.

Originalų tekstą rasite čia: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/prezidentes-patarejas-apie-policijos-reforma-svarbiausia-saugumas.htm

A.Vaitkevičiaus asociatyvioji nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?