Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Prezidento rinkimai 2019: Sauliaus Skvernelio požiūris į teisėsaugą ir teisėtvarką
2019-05-01

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas visiems kandidatams į šalies Prezidentus pateikė 6 klausimus, susijusius su Lietuvos teisėsaugos ir teisėtvarkos situacija. Šiandien pateikiame Jums dabartinio premjero ir kandidato Sauliaus Skvernelio, pirmojo pateikusio savo atsakymus, požiūrį.

 

Kaip Jūs, kaip Lietuvos pilietis ir gyventojas, vertinate dabartinę šalies teisėsaugos / teisėtvarkos būklę?

 

Institucijos stiprėja, pertvarkos vyksta, tačiau reiktų objektyviai įvertinti, kurie pokyčiai pasiteisino, o kur buvo padarytos klaidos. Taip pat turime galvoti tiek apie pareigūnų gerovę, tiek apie paslaugos kokybę visuomenei. Lietuvos žmonės turi jaustis saugūs.

 

Kaip manote, ar šalies prezidentas turi pakankamai galių ir svertų keisti ir stiprinti teisėsaugą ir teisėtvarką? Jei taip, kokiais būdais ir kokiomis kryptimis stiprinsite Lietuvos teisėsaugą ir teisėtvarką?

 

Prezidento galios yra pakankamai didelės. Jis ne tik skiria teisėsaugos institucijų vadovus, bet ir turi įstatymų leidybos iniciatyvos bei veto teisę. Kartu dirbant Seimui, Vyriausybei ir Prezidentūrai galima pasiekti labai gerų rezultatų. Mano kryptys aiškios - institucijų stiprinimas ir skaidrumo valstybėje didinimas.

 

Daugelis teisėsaugos ir teisėtvarkos įstaigų šiuo metu išgyvena vienokius ar kitokius pokyčius / reformas. Kaip juos vertinate?

 

Skirtingai. Daug priklauso nuo institucijų vadovų. Daug priklauso nuo to, kada ir kokie pokyčiai pradėti. Pats buvau policijos generalinis komisaras ir žinau, kaip nepaprasta pokyčius daryti. Visos pertvarkos turi lemti efektyvesnį sistemos darbą, didesnę pareigūnų socialinę apsaugą, didesnį visuomenės saugumą.


Kaip manote, su kokiais didžiausiais iššūkiais šiuo metu susiduria Lietuvos statutiniai pareigūnai?

 

Didelis darbo krūvis. Taip pat skirtingi atlyginimo dydžiai. Ten, kur reformos vykdytos nebuvo, sistema veikia neefektyviai, atlyginimų dydis yra tikrai rimta problema. Ji bus sprendžiama per viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimą ir per sistemos tobulinimą.

 

Ar kadenciją baigianti šalies vadovė buvo pakankamai aktyvi sprendžiant teisėsaugos ir teisėtvarkos problemas?

 

Nenorėčiau vertinti kadenciją baigiančios šalies vadovės.

 

Ar Jums asmeniškai paskutiniu metu teko susidurti su Lietuvos statutiniais pareigūnais? Kokį įspūdį paliko šis / šie susitikimai?

 

Susitinku labai dažnai. Tiek dėl savo pareigų, tiek ir su pareigūnai, kuriuos asmeniškai labai gerai pažįstu. Įspūdis geriausias. Tai aukšto lygio profesionalai, kuriems valstybė privalo padėti tinkamai atlikti savo pareigas.