Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Valstybinės miškų tarnybos pertvarkymai vykdyti pažeidžiant teisės aktus
2017-05-15

2016 m. gegužės 2 d. Aplinkos ministro įsakymu buvo nustatyta nauja Valstybinės miškų tarnybos (Tarnybos) struktūra ir nuspręsta iš aštuonių teritorinių poskyrių palikti tik šešis. Ši reforma palietė ir Tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vedėją Robertą Paulauską. Jis iš savo pareigų turėjo pasitraukti 2016 m. lapkričio 1 d. dėl pertvarkymų tarnyboje. Savo narius suskubo ginti Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS).

 

Iš pradžių profesinės sąjungos nariai dėl minėto atleidimo kreipėsi į Aplinkos ministeriją ir Valstybinės miškų tarnybą. Šioms institucijoms reikalavimų stabdyti reformą ir iš pareigų neatleisti nepatenkinus, kreiptasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą.

 

2017 m. vasario 22 d. portale www.pareigunai.lt buvo rašyta apie Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą nepanaikinti Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus  teritorinių poskyrių Marijampolėje ir Šiauliuose. Į teismą LAASDPS kreipėsi dėl Aplinkos ministerijos ir Valstybinės miškų tarnybos įsakymų panaikinimo. Profesinės sąjungos skundas buvo susijęs su Aplinkos ministro ir Valstybinės miškų tarnybos įsakymu keisti Tarnybos struktūrą. LAASDPS tarpininkaujant į pareigas grąžintas ir už priverstinę pravaikštą išmoką gavo Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vedėjas R. Paulauskas.

 

„Norėjau prašyti kompensacijos dėl neteisingai numatyto įspėjamojo laikotarpio. Mane įspėjo prieš 2 mėnesius, tačiau auginu 14 m. vaiką, todėl turėjau būti įspėtas prieš 4 mėnesius“, – teigė Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vedėjas R. Paulauskas.

 

Kartu su LAASDPS pagalba pasiekta, kad R. Paulauskui būtų grąžintas vidutinis darbo užmokestis už 4 mėnesius – nuo pastarojo atleidimo iki grąžinimo į darbą dienos. Palankus sprendimas Šiaulių teritorinio poskyrio vedėjui priimtas pripažinus, jog struktūriniai Valstybinės miškų tarnybos pertvarkymai vykdyti pažeidžiant teisės aktus. Teismo procese dalyvavusi LAASDPS taip pat sutiko su Aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu atstatyti Valstybinės miškų tarnybos struktūrą, dėl ko tarnybos darbuotojai grįžo į atkurtus padalinius ir darbo vietas.

 

LAASDPS džiaugiasi galėdama pagelbėti savo nariams ir teigiamu darbuotojams teismo priimtu sprendimu. Profesinės sąjungos pirmininko Vaido Laukio teigimu, tai parodo, kad Lietuvoje dar atsižvelgiama į darbuotojų teises. LAASDPS visuomet pasiryžusi ginti savo narių interesus ir ragina kreiptis į juos ištikus bet kokiai bėdai darbovietėje.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?