Pagalba

  

Pagalba
Probacijos pareigūnai: nebepakeliame darbo krūvių ir vadovybės abejingumo
2017-04-12

Laikinai į laisvę paleistų asmenų priežiūra besirūpinantys Probacijos tarnybos pareigūnai teigai nebegalintys kęsti milžiniškų darbo krūvių ir vadovybės abejingumo. Profesinės sąjungos reikalauja Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento nedelsiant imtis veiksmų.

 

Po rezonansinių įvykių vis imami kaltinti pareigūnai nebetyli, o Kalėjimų departamentui pavaldžios Probacijos tarnybos problemos lenda it yla iš maišo. Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) vadovas Kęstutis Pauliukas pasakoja pastaruoju metu susilaukiantis itin daug probacijos tarnybos pareigūnų skundų.

 

„Pareigūnams užkraunama daugybė papildomų funkcijų, todėl dažnas nė nespėja atlikti to, kas jam priklauso. Didžiausią pasipiktinimą kelia tai, kad vadovams nė neįdomu, kad tavo krūvis gerokai per didelis ar neturi darbui reikalingų priemonių. Juk, kaip sakė Kalėjimų departamento atstovas Česlovas Jocius, žinojai, kur eini“, - teigia K. Pauliukas.

 

Anot profesinės sąjungos atstovų, asmenys, nevertinantys tarnaujančių pareigūnų ir nė nesuprantantys probacijos pareigūnų darbo specifikos, neturėtų apskritai dirbti sistemoje.

 

„Ne vienas vadovas, panašu, puikiai suvokia ir įvardija, kad yra nemažai bėdų: nesureguliuoti darbo krūviai, netinkamos uniformos, transporto ir pareigūnų apsaugos priemonių trūkumas. Paradoksalu, bet sprendimų nė vienas nesiūlo. Juk pareigūnas nėra ir negali būti kaltas dėl to, kad jis neturi automobilio, su kuriuo galėtų nuvykti pas prižiūrimą asmenį, ar dujų balionėlio, jei prireiktų apsiginti“, - teigia K. Pauliukas.

 

Profesinės sąjungos planuojama artimiausiu metu Teisingumo ministerijai ir Kalėjimų departamentui pateikti pareigūnų lūkesčius ir konkrečius siūlymus, kaip spręsti probacijos pareigūnų problemas.