Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga dėl aplinkosaugos finansavimo kreipėsi į Seimą
2020-11-03

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai rytoj dalyvaus Seimo Aplinkos apsaugos komitete vyksiančiame 2021 m. aplinkosaugos sistemos Lietuvoje finansavimo svarstyme. Šiandien aplinkosaugininkai susitiko su šio komiteto nariais S. Gentvilu bei A. Gedviliene ir pristatė jiems opiausias sistemos problemas ir galimus jų sprendimų būdus.

 

LAASDPS raštu pateikė Seimo komitetui savo skaičiavimus, susijusius su būtinybe didinti sistemos finansavimą. Anot aplinkosaugininkų, siekiant, kad numatyta Aplinkos apsaugos departamento pertvarka įvyktų sėkmingai, o aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai būtų tinkamai motyvuoti, sistemai reikia skirti papildomai 2,84 mln. eurų.

 

„Prieš kurį laiką mūsų turimus skaičiavimus pateikėme Vyriausybei, tačiau jos nariams, atrodo, aplinkosaugos bėdos yra visiškai svetimos ir neįdomios. Tikiuosi, kad bent jau Seime užteks supratimo ir politinės valios priimti sprendimus, susijusius su aplinkosaugos pokyčiais Lietuvoje’’, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Be to, dar 798 tūkst. eurų LAASDPS reikalauja skirti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai.

--

 

A. Ufarto / BFL nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?