Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga gina neteisėtai atleisto pareigūno teises
2017-05-22

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga (LPPPS), atstovaudama buvusį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūną kreipėsi į tarnybos vadą generolą Renatą Požėlą dėl pareigūno atleidimo ir mokymosi išlaidų atlyginimo.

 

Pareigūnas buvo atleistas dėl nedarbingumo, kuris tęsėsi daugiau kaip 140 kalendorinių dienų. Profesinė sąjunga teigia, kad VSAT Vilniaus rinktinė, atleisdama pareigūną, pažeidė Vidaus tarnybos statutą. Dėl pareigūno nedarbingumo jam buvo pateiktas siuntimas į Centrinę medicinos ekspertizės komisiją, tačiau VSAT Vilniaus rinktinė jį atleido nesulaukusi išvados.

 

Po atleidimo į LPPPS narį kreipėsi Pasieniečių mokykla reikalaudama atlyginti mokymo išlaidas. Sutartyje numatyta, kad pareigūnas turi atlyginti išlaidas, jei pats išeina iš darbo ar dėl savo kaltės yra atleidžiamas neištarnavęs numatyto laiko. Šiuo atveju atstovaujamas pareigūnas nėra kaltas, kad sirgo. Profesinės sąjungos teigimu, mokyklos prašymas padengti mokymosi išlaidas laikomas nesąžiningu ir turi nepagrįsto praturtėjimo aspektų.

 

LPPPS pažymi, kad VSAT Vilniaus rinktinės ir Pasieniečių mokyklos veiksmai ne pirmą kartą kelia abejonių dėl priimamų sprendimų kompetencijos.

 

Profesinė sąjunga prašo VSAT imtis aktyvių veiksmų situacijai išspręsti ir užtikrinti profsąjungos nario teises. Taip pat prašo, kad VSAT Vilniaus rinktinės ir Pasieniečių mokyklos tarnautojams būtų taikoma atsakomybė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?