Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga kreipėsi į Šiaulių aps. vyr. policijos komisariatą dėl kolektyvinės sutarties nesilaikymo
2015-10-12

LPPS gavo duomenų, kad Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojams yra išdalinti įspėjimai dėl būsimo atleidimo nuo 2016 m. vasario 1 d. dėl to, kad naikinamos pareigybės. Lietuvos policijos profesinė sąjunga nebuvo informuota apie tokio pobūdžio pertvarkymus – t.y. nebuvo suteikta informaciją apie rengiamą sprendimą, taip pat nebuvo rengiamos konsultacijos dėl to, kaip tokio sprendimo pasekmės turėtų būti sušvelnintos.

„Galiojančioje Šiaulių apskrities VPK kolektyvinėje sutartyje numatyta, jog darbdavys organizuoja informavimo ir konsultavimo procedūrą bei tariasi su socialiniais partneriais dėl sprendimų, kuriais keičiama darbuotojų teisinė padėtis. Apmaudu, kad nebuvome informuoti apie pertvarkymus ir nebuvo tartasi, kaip sumažinti galimą  neigiamą poveikį“, - teigia LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

Lietuvos policijos profesinė sąjunga atkreipė dėmesį, jog įspėjimo lapeliai įteikti daliai pareigūnų (įspėjimo terminas – 4 mėn.), tačiau atleidimo procedūra pradėta (įteikti įspėjimai) ir tiems pareigūnams, kurių negalima atleisti pagal Darbo kodeksą.

„Neaišku ar apie masišką darbuotojų atleidimą informuota teritorinė darbo birža. Be to, darbuotojams nepateikiami siūlymai pereiti į kitas pareigas, neaišku, kas ir kaip vykdys naikinamų padalinių funkcijas“, - pasakoja R. Katinienė.

Atsižvelgiant į tai, kad jau padarytas kolektyvinės sutarties pažeidimas, LPPS reikalauja skubiai pateikti informaciją apie šiuo metu vykdomus pertvarkymus, kas ir kaip perims ir vykdys naikinamų padalinių funkcijas nuo 2016 m. vasario 1 d. ir skubiai surengti konsultacijas dėl neigiamo pertvarkymų poveikio sumažinimo.  

LPPS informacija