Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga prašo atlikti tarnybinį patikrinimą dėl darbo laiko apskaitos I. Molotkovo paieškos operacijos metu
2015-12-18

Pastaruoju metu kilo vieša diskusija dėl darbo laiko apskaitymo ir apmokėjimo dirbant specialios operacijos metu, kai buvo ieškomas iš policijos automobilio pasišalinęs I. Molotkovas ir jo kartu išsineštas specialiųjų užduočių automatinis ginklas. Šiose paieškose daugiausia dalyvavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų. Vienas pareigūnas anonimiškai pasiskundė žiniasklaidai, esą yra verčiamas atsisakyti darbo užmokesčio (viršvalandžių apmokėjimo) už darbą specialiosios operacijos metu – esą vadovai įvardija šią operaciją kaip pareigūnų klaidos taisymą, todėl garbinga nereikalauti darbo užmokesčio už šį darbą. Policijos departamento administracijos pareigūnai netgi užsipuolė kolegą, kuris kreipėsi į žiniasklaidą – esą joks jis ne kolega, o policijos departamento viešųjų ryšių vadovas akcentavo karininko garbę, kurios esą nesilaikė pareigūnas prabilęs apie problemas.

„Aiškėja, kad situacija yra kiek kitokia. Mūsų duomenimis, pareigūnai nebuvo verčiami atsisakyti apmokėjimo. Tiesą sakant, vienintelis teisėtas būdas atsisakyti apmokėjimo yra galimybė paprašyti suteikti papildomą apmokamą poilsio dieną. Kiek yra mums žinoma, administracija galimai neapskaitė papildomo darbo laiko žiniaraščiuose – tiesiog nurodė netikslius duomenis darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose ir taip nuslėpė, kad buvo dirbami viršvalandžiai ar darbas poilsio dieną.

Kokio mąsto buvo darbo laiko apskaitos žiniaraščių klastojimas gali atsakyti tik tyrimas, kurio metu ir paaiškėtų tikrasis administracijos pareigūnų „karininko garbės“ supratimas. Be to, ne mažiau svarbu išsiaiškinti, ar administracijos pareigūnai laikėsi policijos pareigūnų etikos kodekso, pagal kurį vadovaujantis policijos pareigūnas privalo elgtis taip, kad pavaldiniai visada gautų policijos darbo pobūdį atitinkantį atlyginimą“, - aiškina VA ITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas.

Atsižvelgiant į tokias aplinkybes VA ITĮPS policijos vadovybės prašo atlikti tarnybinį patikrinimą, kurio metu būtų nustatyta iš kokių konkrečiai padalinių buvo kviečiami pareigūnai dalyvauti specialioje operacijoje Vilniaus mieste sulaikant I. Molotkovą, ar šių padalinių darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose yra pažymėtas pareigūnų dirbtas laikas, ar buvo apmokėta už pareigūnų dirbtą laiką (atitinkamai darbas poilsio dieną, jei pareigūnas buvo iškviestas iš poilsio dienos arba viršvalandžiai, jei pareigūnas viršijo nustatytą darbo laiko trukmę). 

VA ITĮPS informacija