Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga siekia, kad ugniagesiams būtų panaikintos nuobaudos
2018-02-26

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) gavo informacijos, kad keli Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai yra nubausti už laiku nepateiktą deklaraciją dėl antro darbo arba už tai, kad kitaip pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovas Kęstutis Lukošius pažadėjo, kad dės visas pastangas problemai išspręsti.

 

„Iš vieno ugniagesio atlyginimo, kuris siekia vos 450 eurų į rankas, jaunai šeimai pragyventi praktiškai neįmanoma. Nenuostabu, kad dažnas siekia legaliai prisidurti prie varganos algos ir dirba antrą darbą. Kartu jie moka valstybei mokesčius nuo kiekvieno uždirbto euro antrame darbe. Matyt, tiesiog dėl informacijos stokos apie būtinybę tai deklaruoti ugniagesiai gavo nuobaudas. Tai reiškia, kad visus metus jiems negali būti keliami atlyginimai“, - situaciją komentuoja UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Anot jo, pareigūnų veikla, nepaisant turimų nuobaudų, eiliniame metiniame vertinime privalo būti įvertinta. Išimtis taikoma besilaukiančioms pareigūnėms - jos gali būti vertinamos jų prašymu.

 

Profesinės sąjungos žiniomis, po įspėjimo pareigūnai deklaracijas pataisė. UGPS nedelsiant kreipėsi į PAGD vadovybę su prašymu panaikinti ugniagesiams skirtas nuobaudas. PAGD vadovas patikino, kad sieks problemą išspręsti. Tam liko vos kelios dienos.

 

Apie PAGD sprendimą informuosime artimiausiu metu.  

 

Anksčiau rašėme:

 

Teisininkai: ką svarbu žinoti norint dirbti antrą darbą 

 

Teisininkai: ko negalima pamiršti apie privačių interesų deklaravimą 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?