Jau rašėme apie „suporuotus“ ir viename ekipaže dirbančius policijos pareigūną ir policijos rėmėją. Vasario pabaigoje Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) sprendimą leisti patruliuoti kartu vienam policijos pareigūnui ir policijos rėmėjui įvertino neigiamai, kaip galintį atnešti daugiau žalos nei naudos.
Tuomet LPPS pirmininkė Roma Katinienė sakė, jog specialių žinių ir pasirengimo neturintis rėmėjas negali būti lygiavertis pareigūnui ir kritinėje situacijoje tapti jo ramsčiu. Profesinė sąjunga įžvelgė ir daugiau „minusų“, ir keipėsi į Policijos departmentą, prašydama pateikti informaciją apie policijos pareigūnų darbo organizavimą kartu su policijos rėmėjais
Policijos departamento atsakymas dėl policijos pareigūnų ir rėmėjų patruliavimo kartu nustebino.
Pasak LPPS pirmininkės R.Katinienės, iš atsakymo susidarė vaizdas, jog Policijos departamentas imtis kokių nors aktyvių veiksmų spręsti iškilusią problemą nesiruošia, o tai, kad pareigūnai patruliuoja kartu su policijos rėmėjais - problemos neįžvelgia.
„Policijos departamento atsakymas formalus ir neišsamus. Situacija neįvertinama objektyviai, negalvojama apie galinčias kilti pasekmes bei pareigūnų saugumą. Policijos pareigūnai siunčiami patruliuoti ir reaguoti į įvykius ir dieną, ir naktį po vieną tik su policijos rėmėju! Tie, kam iš tiesų turėtų rūpėti pareigūnai ir jų saugumas, numoja ranka, nesigilindami, kaip jaučiasi pareigūnas, neįvertina ar porininkas rėmėjas gali būti lygiavertis policininkui ir prireikus padėti. Todėl šiandien pareigūnai, kuriems tenka patruliuoti su policijos rėmėju poroje, nerimauja dėl savo sveikatos ir gyvybės. Ir ne tik dėl savo“, - teigia LPPS pirmininkė Roma Katinienė.
Kadangi Policijos departamento atsakymas buvo formalus ir spręsti problemos nesiimta, Lietuvos policijos profesinė sąjunga kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, prašydama imtis reikiamų veiksmų problemai spręsti.