Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga su Aplinkos ministerija aptarė miškų urėdijų reformos klausimus
2017-04-28

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai susitikime su Aplinkos viceministru Martynu Norbutu aptarė miškų urėdijų reformos klausimus.

 

Pastaruoju metu daug aistrų kelianti miškų urėdijų reforma susirūpinimą kelia ne tik miškininkų bendruomenei, bet ir aukščiausio lygmens politikams, akademinei bendruomenei. Istoriškai miškų urėdijų sektoriaus pertvarka visada keldavo audringas diskusijas, tačiau esminių pertvarkų būdavo išvengiama. Ar tai gerai, ar blogai, matyt, niekas vienareikšmiškai atsakyti negali.

 

„Viena, ką tikrai galima pasakyti, - patys miškininkai pripažįsta, kad pokyčių šiame sektoriuje reikia, tačiau pagrindinė nesutarimų priežastis yra būsimo valstybinių miškų valdymo modelio parinkimas. Ar urėdijos turi būti jungiamos į vieną įmonę, ar turėtų būti tik stambinamos“, - susidariusią situaciją komentavo LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Aplinkos ministerija linkusi bendradarbiauti

 

Šių metų pradžioje LAASDPS gretas papildė nemažas būrys VĮ Kaišiadorių miškų urėdijos miškininkų. Profesinės sąjunga, sulaukusi miškininkų klausimų, susijusių su planuojama reforma, nedelsiant ėmėsi priemonių esamai situacijai išsiaiškinti.

 

Susitikimas su M. Norbutu, LAASDPS atstovų teigimu, buvo naudingas. „Buvome supažindinti su miškų urėdijų reformų priemonių planu, informuoti apie ministerijos siūlomo susitarimo su Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos projektu. Viceministras pasiūlė apsvarstyti galimybę prisijungti prie pastarojo susitarimo, kuriuo siekiama užtikrinti palankias sąlygas miškininkams konsoliduojant miškų urėdijas į vieną įmonę“, - po susitikimo sakė V. Laukys.

 

Norbutas pristatė reformos tikslus, esamos ir būsimos struktūros duomenis, patikslino, kad pertvarkos metu planuojama centralizuoti bendrąsias funkcijas, dėl kurių sumažėtų 10 proc. tas funkcijas vykdančių darbuotojų.

 

LAASDPS su Aplinkos viceministru sutarė, kad visais rūpimais klausimais, įskaitant ir darbo grupės teikiamas išvadas, bus tariamasi ir dalinamasi informacija. Pagal poreikį, bus numatomi ir susitikimai. Visą gautą informaciją profesinė sąjunga perduos ir LAASDPS nariams - miškininkams. Aptarus ministerijos planus ir išgryninus profesinės sąjungos nariams svarbius aspektus, LAASDPS pakartotinai kreipsis į ministeriją dėl tolimesnių vizitų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?