Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga su Aplinkos ministru aptarė šakinės kolektyvinės sutarties projektą
2016-02-02

Profesinės sąjungos atstovai Vaidas Laukys, Viktoras Mindžiulis, Algirdas Miliauskas ir Martynas Austys ministerijos vadovams pristatė šakinės kolektyvinės sutarties projektą. Būsimos šakinės kolektyvinės sutarties tiklas – derinti abiejų ją pasirašiusių šalių interesus, siekiant plėtoti socialinę partnerystę ir skatintibendradarbiavimą tarp abiejų šalių aplinkos apsaugos pareigūnų darbo, ekonominių, socialinių klausimų atžvilgiu.

Susitikimo metu buvo aptarta, kokia tvarka planuojama vykdyti derybas, kas ministerijoje bus atsakingas ir koordinuos derybų procesą.

„Ministras, trumpai susipažinęs su kolektyvinės sutarties projekto turiniu, teigiamai jį įvertino ir išreiškė viltį, kad derybos ilgai neužtruks. Be to, K. Trečiokas pabrėžė, kad po sutarties pasirašymo reikės siekti, kad susitarimas neliktų tik popieriuje, o būtų realiai įgyvendinamas“, - po susitikimo sakė V. Laukys.

Profesinės sąjungos teigiamai vertina tokią ministro poziciją ir viliasi, kad AM įstaigų vadovai po derybų prisidės prie sutarties įgyvendinimo.

„Pastaraisiais metais jaučiama dialogo stoka tarp kai kurių vadovų ir profesinės sąjungos, kartais netgi supratimo trūksta apie tai, kad socialinis dialogas yra naudingas abiems pusėms. Kai kurie vadovai užsiima profesinės sąjungos ir jos atstovų menkinimu, ignoravimu, persekiojimu. Todėl pareigūnų atstovai vietoje to, kad siektų pozityvių permainų aplinkosaugos sistemoje, yra priversti kovoti už savo ir savo narių teises teismuose“, - apgailestavo LAASDPS pirmininkas.

„Kolektyvinės sutarties projektas Lietuvos aplinkos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos ministerijai pateiktas 2016 m. sausio 27 d. Tai iš esmės naujas žingsnis prieš metus prasidėjusiame Aplinkos ministerijos ir šios profesinės sąjungos bendradarbiavime. Sutarties rengimui bus sudaryta derybinė grupė siūlomoms nuostatoms aptarti, derybų tvarkai ir terminams nustatyti. Taigi, kolektyvinės sutarties projektą vertinti dar ankstoka – visoms pusėms reikia padirbėti šiuo klausimu, išgirsti visų pusių tikslus, pageidavimus, įvertinti jų įgyvendinimo galimybes. Tačiau siekį bendradarbiauti ir tai apibrėžti sutartimi vertinu teigiamai“, - po susitikimo sakė K. Trečiokas.

LASSDPS tikisi, kad ministro išsakyta pozicija ir derybas vainikuosianti sutartis pašalins visas kliūtis konstruktyviam dialogui, prisidės prie aplinkos apsaugos sistemos stiprinimo ir darbuotojų motyvavimo. 

Šakinės kolektyvinės sutarties projektą rasite čia

LAASDPS informacija