Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga telkia Lietuvos ugniagesius bendram tikslui
2018-01-26

Šia savaitę Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas susitiko su Telšių apskrities pareigūnais, Telšių savivaldybės, Rietavo, Kelmės, Vilniaus ugniagesiais. Pastarieji išsakė savo problemas, lūkesčius, S. Džiautas supažindino su naujausiais įstatymų pakeitimais, atlyginimų didėjimo galimybėmis. UGPS pirmininkas akcentavo, kad tik bendromis jėgomis galima pasiekti geresnių darbo sąlygų ir oraus atlyginimo.

 

Su ugniagesiais aptartos atlyginimų kėlimo galimybės ir įkurtas profesinės sąjungos skyrius Telšiuose

 

Telšiuose vykusiame susitikime dalyvavo Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Raimundas Šakinis, parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Raimondas Maslauskas, UGPS atstovai iš Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ir Telšių rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (SPGT).

 

S. Džiautas susirinkusius ugniagesius ir vadovybę informavo apie UGPS vykdomus darbus, planus, papasakojo apie gautus Vyriausybės ir Vidaus reikalų pažadus kelti atlyginimus ir organizuoti ugniagesių veiklos vertinimus, naujo Vidaus tarnybos statuto projekto nuostatas.

 

Po bendro posėdžio Telšių PGT pareigūnai įkūrė UGPS Telšių PGT skyrių, patvirtino skyriaus nuostatus ir išrinko skyriaus vadovus. Pirmininku tapo Gediminas Ribinskas, pirmininko pavaduotoju – Jonas Stulpinas.

 

Po posėdžių su savivaldybės ugniagesiais aptartos galimybės gerinti Telšių savivaldybės ugniagesių padėtį.

 

Su Plungės, Rietavo ir Kelmės ugniagesiais aptartos tarnybos problemos

 

S. Džiautas su naujai išrinktu Telšių PGT skyriaus pirmininku nuvyko į Plungę, kur susitiko su PGT budinčios pamainos pareigūnais. Susipažinę su darbo sąlygomis ir esamomis problemomis UGPS lyderiai pakvietė ugniagesius vienytis ir kartu siekti, kad tarnyboje situacija gerėtų. Dalis pareigūnų iš karto įstojo į profesinę sąjungą.

 

S.Džiautas ir G. Ribinskas aplankė ir nestatutinius Plungės PGT Rietavo komandos ugniagesius. Jau vėlų vakarą į susirinkimą susirinko beveik visi ugniagesiai ir komandos vadovas Virgimantas Andrijauskas.

 

„Dirbu tokiu pačiu ugniagesio statusu Trakų PGT Lentvario komandoje, todėl ugniagesiams visų pirma papasakojau apie naujojo LR valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo reikalavimus, iki sausio 31 dienos privalomai vykdomus veiklos vertinimus bei atlyginimų kėlimo perspektyvas“, - po susitikimo sakė S. Džiautas.

 

Jau kitą dieną buvo suorganizuotas susitikimas Kelmės PGT. S. Džiautas susitiko su Kelmės PGT viršininku Virginijumi Ramanauskiu ir pamainos budinčiaisiais. Su ugniagesiais aptartos tarnybos problemos ir laukiantys iššūkiai. Visi pamainos budintieji nusprendė prisijungti prie UGPS narių.

 

Vilniečiai pateikė siūlymus, kaip reikėtų keisti tarnybos veiklą

 

Pakeliui į Vilnių, S.Džiautas pasakoja sulaukęs kvietimo aplankyti Vilniaus 2-osios komandos budinčią pamainą.

 

„Eilę metų dirbau pirmoje pamainoje, todėl aplankiau ir vilniečius. Aptarėme tarnybos ypatumus, laukiančius pasikeitimus. Po susitikimo prie mūsų prisijungė dar 11 vilniečių. Džiugu, kad patys pareigūnai turėjo daug pasiūlymų, kaip reikėtų keisti esamą tarnybos veiklą, išsakė ne tik problemas, bet siūlymus“, – po susitikimo su Vilniaus ugniagesiais sakė S. Džiautas.

 

Anot jo, ypatingai svarbus susitelkimas ir bendrų tikslų siekimas. „Skandinavijos valstybės turi itin aukštą profesinėms sąjungoms priklausančių pareigūnų procentą. Kartu jie turi geras darbo sąlygas, darbo pobūdį atitinkantį atlyginimą. Dedame visas pastangas, kad ir Lietuvos pareigūnai suprastų, jog tik susivieniję galime viso to pasiekti. Savo ruožtu dėkoju tiems, kurie pasitiki mūsų profesine sąjunga“, - įsitikinęs UGPS pirmininkas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?