Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga: Visagino PK nakties metu privalo patruliuoti daugiau nei du pareigūnai
2016-04-27

Profesinės sąjungos žiniomis, nuo 2016 m. balandžio 1 d. viešosios tvarkos ir eismo saugumo užtikrinimas bei nusikalstamų veikų užkardymas nakties (tamsiu paros) metu Visagino PK veiklos teritorijoje vyksta patruliuojant tik vienam policijos ekipažui (patrulių būrio patruliui ir operatyvinės grupės pareigūnui).

„Įstatymuose numatyta, kad policija privalo užtikrinti asmens, visuomenės saugumą ir viešą tvarką, teikti neatidėliotiną pagalbą, vykdyti prevencines priemones, eismo priežiūrą. Tokioms funkcijoms būtinas pakankamas patruliuojančių pareigūnų ir kitų priemonių skaičius. Manau, visiems aišku, kad dviejų asmenų tam tikrai nepakaks“, - įsitikinusi LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

Be to, LPPS turi informacijos apie tai, kad Utenos aps. VPK kitose teritorijose nuolat didina patruliuojančių pareigūnų skaičių.  Profesinės sąjunogs nuomone, vienas ekipažas negali užtikrinti visų uždavinių įgyvendinimo ir sudaro prielaidas gyventojų saugumo užtikrinimo spragų atsiradimui. Svarbu ir tai, kad, sumažinus naktimis patruliuojančių pareigūnų skaičių, pareigūnai gauna mažesnį darbo užmokestį.

LPPS prašo V. Vaiškūno pateikti informaciją apie Visagino PK pareigūnų poreikio nustatymą nakties metu, nurodyti, kokiais objektyviais kriterijais vadovaujantis buvo nustatytas Visagino PK patruliuojančių policijos ekipažų poreikis; ar nustatytas ekipažų skaičius užtikrina viešąją tvarką ir eismo saugumą bei nusikalstamų veikų užkardymą nakties metu Visagino PK veiklos teritorijoje; kokiais kitokiais būdais yra užtikrinama viešoji tvarka, eismo saugumas bei nusikalstamų veikų užkardymas; kaip numatoma paskirstyti sutaupytas darbo užmokesčio fondo lėšas.

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?