Pagalba
Profesinę šventę ir tarnybos jubiliejus pasieniečiai minės Palangoje
2015-06-19

Šventė bus organizuota pirmadienį, birželio 29-ąją. Pirmąsyk šią dieną pasieniečiai pažymėjo dar 1922 m. Šiemet VSAT pareigūnai taip pat mini 95-metį, kai buvo pradėta kurti Lietuvos valstybės sienos apsaugos sistema, ir 25-metį, kai Nepriklausomybę atgavusi Lietuva vėl pradėjo saugoti savo sienas. 

Palangoje pasieniečiai demonstruos savo techniką ir ginkluotę, surengs paradą pagrindinėmis miesto gatvėmis, bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už VSAT, o Palangos užkardoje bus surengta atvirų durų diena. 

Jūratės ir Kastyčio skvere prie Palangos tilto vyks šventinis ceremonialas, savo sugebėjimus parodomojoje programoje demonstruos tarnybiniai pasieniečių šunys, koncertuos orkestrai, o visi palangiškiai ir atostogautojai bus vaišinami pasienietiška koše. 

Kvapą gniaužiančius vaizdus bus galima pamatyti ir nuo tilto bei kranto – iš pasieniečių sraigtasparnio „Eurocopter“ nusileisiantis desantas jūroje šturmuos pažeidėjų laivą. Vėliau VSAT sraigtasparnis nusileis Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, kur jį galės apžiūrėti visi norintieji. 

Pasieniečių diena, birželio 29-oji, yra apie keturių tūkstančių šiuo metu VSAT dirbančių pareigūnų bei darbuotojų profesinė šventė. Pasieniečių dienai skirti renginiai vyks ir kituose Lietuvos regionuose, kur veikia VSAT rinktinės ir užkardos. 

VSAT informacija