Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovai susitiko su naujuoju AAD vadovu
2021-04-22

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai šiandien susitiko su naujuoju Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovu Raimondu Sakalausku.

 

Nuotoliniu būdu vykusio susitikimo pradžioje LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys naujajam AAD vadovui pristatė svarbiausias sistemos problemas (paskubomis įvestą suminę darbo laiko apskaitą, socialinio dialogo nebuvimą, AAD veiklos probleminius klausimus) bei LAASDPS ir aplinkosaugininkų bendruomenės lūkesčius. Anot V. Laukio, socialinis dialogas sistemoje, dėka buvusios AAD vadovybės, buvo visiškai nutrūkęs, o bendravimas tarp departamento vadovybės ir darbuotojų atstovų iš esmės buvo tik formalus.

 

LAASDPS atstovai išdėstė poziciją, kad įsakymo, kuriuo AAD įvedama naujoji suminės darbo laiko apskaitos tvarka, galiojimas turi būti sustabdytas. Kartu turi būti formuojama bendra darbo grupė, kuri ir parengtų pasiūlymus dėl darbuotojams geriausio ir palankiausios suminės darbo laiko apskaitos problemos sprendimo. AAD vadovas po diskusijų pažadėjo atšaukti minėtą įsakymą, o dėl būtinumo įvesti suminę darbo laiko apskaitą sudaryti darbo grupę, kuri pateiktų optimalų siūlymą, kaip suderinti darbdavio ir darbuotojų lūkesčius.

 

Aplinkosaugininkų profesinė sąjunga susitikimo metu taip pat išreiškė susirūpinimą tuo, kad AAD nutraukia kolektyvinę sutartį, kuri buvo pasirašyta po ilgų derybų, o galiojo kol kas vos ilgiau nei metus.

 

„Buvusi Departamento vadovybė aiškino, kad galiojanti sutartis nutraukiama, nes sistemoje atsirado naujų profesinių sąjungų, kurios bus įtrauktos į derybas dėl sutarties atnaujinimo. Toks argumentas mūsų neįtikina. Įstaigoje gali veikti kelios kolektyvinės sutartys, tad naujoji profesinė sąjunga su vadovybe gali derėtis tik dėl jos nariams galiosiančios sutarties nuostatų“, – sakė LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Naujasis AAD vadovas Raimondas Sakalauskas pritarė, kad nutraukti kolektyvinę sutartį nėra tikslinga ir yra būtina siekti stiprinti socialinį dialogą. Taip pat buvo pritarta idėjai grįžti prie taikinimo komisijos AAD įsteigimo, kuri padėtų tarnybinius ginčus visų pirma stengtis spręsti taikiai. Aptarta taikinimo komisijos veiklos galimybė, kurią sudarytų lygiomis dalimis deleguoti darbdavio ir profsąjungos atstovai.

 

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta dėl nuolatinių LAASDPS ir AAD atstovų susitikimų, kurių metu bus aptariami svarbiausi sistemos klausimai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?