Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovai susitiko su naujuoju AAD vadovu G. Kadziausku
2022-03-25

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys, Romualdas Sližauskas ir Dijana Rupeikienė vakar susitiko su nauju Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) direktoriumi Giedriumi Kadziausku.

 

Susitikimo tikslas buvo susipažinti su naujuoju departamento vadovu, išgirsti jo numatytus veiklos prioritetus, taip pat pristatyti LAASDPS veiklą, sutarti dėl bendradarbiavimo, keitimosi informacija. Direktorius teigė vertinąs AAD darbuotojus, jų pastangas vykdant aplinkos apsaugos kontrolę, todėl jam labai svarbu išlaikyti kompetencijas, darbuotojus atitinkamai motyvuojant. Jis taip pat akcentavo, kad labai svarbu yra išlaikyti vienodą veiklos ir sprendimų taikymą visoje Lietuvoje, ją koordinuoti, daryti efektyvesne. 

 

Labai svarbu yra ir įstaigos veiklos skaidrumas. Kaip vieną iš svarbių prioritetų naujasis vadovas išskyrė prevenciją, konsultavimo sritį, kuri, tikėtina, padėtų, palengvintų pačią aplinkos apsaugos kontrolę. Buvo paminėta ir informacinių sistemų svarba, jų kokybė, būtinybė jas paruošti taip, kad būtų pagalba, o ne kliuvinys kontrolę atliekančiam aplinkosaugininkui. 

 

G. Kadziauskas akcentavo, kad sprendimų priėmimai, kurie įtakotų AAD darbuotojų darbo ir socialines garantijas, betarpiškai bus derinami su profesine sąjunga. Taip pat buvo pritarta LAASDPS siekiui, kad įstaigoje turi būti aiški darbuotojų motyvavimo sistema, kuri turėtų būti kuo skubiau sukurta ir įgyvendinta. 

 

Siekiant produktyvaus socialinio dialogo, sutarta, kad darbuotojų atstovai periodiškai susitiks su vadovu aptarti, spręsti aplinkosaugininkų bendruomenei aktualių klausimų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?