Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovai susitiko su Valstybinės miškų tarnybos vadovu
2023-02-10

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys ir Jolanta Nainienė susitiko su naujuoju Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovu Sauliumi Gintu Cironka. Susitikime taip pat dalyvavo darbo tarybos atstovas Dainius Ratkelis. Buvo aptarti VMT darbuotojams rūpimi klausimai, pasidalinta informacija apie dabartinę situaciją įstaigoje ir planuojamus pokyčius.

 

Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta vis dar neišspręstai regionų darbuotojų darbo krūvių problemai. VMT vadovas informavo, kad yra rengiama rizikos vertinimo metodika, kuri padės numatyti nuo kokio rizikos balo miškotvarkos projektai turi būti tikrinami. Tokiu būdu bus sumažintas derinimui pateiktų tokių projektų patikrinimų skaičius, o kartu mažės ir darbuotojų krūviai.

 

Kalbant apie leidimų kirsti mišką sistemą, VMT vadovas pasidalino planais apie automatinės leidimų išdavimo sistemos sukūrimą. Miško savininkai, patys suvedę duomenis į sistemą, automatiškai gautų leidimą. Prakalbus apie dar ankstesnės vadovės inicijuotą bendros miškų informacinės sistemos kūrimą, vadovas atsakė, kad vis dar rengiama koncepsija.

 

Profesinių sąjungų atstovai iškėlė klausimą dėl tam tikro inventoriaus, darbo priemonių (pavyzdžiui, popieriaus, spausdintuvų kasečių) trūkumo. VMT vadovas atsakė, kad iš Aplinkos ministerijos yra gautas nurodymas kardinaliai susimažinti spausdinimui skirtas išlaidas ir siekti visapusiško perėjimo prie elektroninės dokumentacijos. Tačiau VMT darbuotojams popieriniai dokumentai yra būtina darbo priemonė, be jų kol kas neįmanoma atlikti pareigų, tad VMT vadovybė privalo išspręsti šią problemą.

 

Susitikimo pabaigoje dar buvo keliamas klausimas ir dėl kolegų pavadavimų, ypač, kai jie turi užtikrinti teikiamas paslaugas su konkrečiais terminais. LAASDPS, savo ruožtu, domėjosi ir dėl VMT finansavimo vadinamuoju „minus 5 proc.“ režimu. Konkrečių atsakymų pateikta nebuvo, tačiau VMT vadovas informavo, kad intensyviai diskutuoja šiais klausimais su VMT padalinių vadovais ir ieško galimų sprendimų. 

 

S. G. Cironka taip pat pažadėjo dar šiame ketvirtyje surengti visuotinį darbuotojų susirinkimą, kuriame jis atsakytų į visus darbuotojams rūpimus klausimus. LAASDPS gi ir toliau domėsis VMT darbuotojų keliamų problemų sprendimu ir sieks, kad procese aktyviai dalyvautų ne tik VMT vadovas, bet aplinkos ministras. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?