Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos: būtinas konkretus 2018 m. PAGD biudžeto paskirstymo planas
2017-11-07

Lapkričio 3 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departmaneto (PAGD) iniciatyva buvo suorganizuotas susirinkimas, į kurį pakviesti visų profesinių sąjungų, vienijančių valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojus, atstovai. Susitikime aptartas kitų metų biudžetas, kolektyvinės derybos ir kiti klausimai.

 

Anot Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininko Sauliaus Džiauto, norint pasiekti Vyriausybės programos įgyvendinimą, iki 2020 m. pabaigos būtina padidinti pareigūnų atlyginimus 30 proc., tačiau tam PAGD pateikto poreikio neužteks.

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Vladimir Banel įsitikinimu, PAGD būtinas labai aiškiai suformuluotas 2018 m. biudžeto paskirstymo planas, kuriame būtų konkrečiai įvardinta, kaip rengiamasi didinti ugniagesių atlyginimus.

 

„Ugniagesių atlyginimai – mažiausi visoje vidaus reikalų sistemoje. Situacija privalo keistis, matome ir tam tikrus veiksmus ta linkme. Kad ir kaip būtų tiek Vyriausybei, tiek Seimui, tiek patiems ugniagesiams turi būti aišku, kas kaip kodėl ir kada keisis.

 

Šiuo metu visą priešgaisrinę sistemą sudaro daugybė skirtingų įstaigų, atliekančių skirtingas funkcijas. Todėl ne mažiau svarbu turėti bendrą sistemą su pamatuotu finansavimo poreikiu. Turime turėti aiškią viziją, kokią sistemą ir pačius ugniagesius norime matyti Lietuvoje, kokio finansavimo reikia būtinoms funkcijoms atlikti ir darbuotojų motyvacijai užtikrinti. Jei norime išsaugoti iš tarnybų bėgančius ugniagesius, atlyginimų didinimui privalo būti skiriamas prioritetas“, - teigia V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?