Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos dialogas su AAD direktoriumi įgauna pagreitį
2022-05-12

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys, Dijana Rupeikienė ir Romualdas Sližauskas šią savaitę susitiko su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) direktoriumi Giedriumi Kadziausku.

 

Susitikimo metu buvo aptarta eilė aplinkosaugininkų bendruomenei aktualių klausimų. Rastas bendras sutarimas dėl neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių veikos organizavimo, AAD atsižvelgė į LAASDPS pateiktus siūlymus ir pakvietė detalesnei diskusijai. Gana intensyviai diskutuota ir tartasi, kad aplinkosaugininkams už kolegų pavadavimą būtų mokamos priemokos be papildomo pagrindimo (ataskaitų), nes tai atima ir taip trūkstamo laiko. 

 

Nemažai diskutuota dėl gyvūnų gerovės politikos klausimų, kurie Žemės ūkio ministerijos nuo kitų metų pradžios perduodami Aplinkos ministerijai. Tikėtina, jog šios politikos įgyvendinimą turės vykdyti AAD. Profesinės sąjungos atstovų nuomone, AAD nėra pajėgus prisiimti papildomų funkcijų be papildomų resursų. Esami žmogiškieji ištekliai yra nepakankami, aplinkos apsaugos valstybės kontrolės krūvis palaipsniui vis auga, darbuotojų trūksta, vyksta pastovi jų kaita.

 

Susitikime apsikeista nuomonėmis dėl numatomos AAD struktūros pakeitimo, siekiant sustiprinti komunikacijos ir konsultacijų funkcijas. Profesinė sąjunga pasidalino pirminėmis įžvalgomis ir pastebėjimais dėl galimos aplinkosaugos kontrolės susilpninimo, nes numatomiems pokyčiams nėra numatyta papildomo finansavimo.

 

LAASDPS atstovai taip pat informavo G. Kadziauską, kad prašys konsultacijos procedūros, kurios metu detaliau aiškinsis dėl galimo pokyčių poveikio AAD darbuotojams, jų atliekamoms funkcijoms, resursų poreikio, tikėtinos naudos ir rezultatų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?