Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos iš naujo teisingumo ministro tikisi teigiamų pokyčių
2018-03-21

Pataisos įstaigų pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų atstovai teigia, kad Teisingumo ministerijai reikalingas kompetentingas, ryžtingas, skaidrus, pažangus ir iššūkiams pasiruošęs vadovas. Tokį žmogų valdantieji turi atrasti kiek įmanoma greičiau.

 

Kęstutis Pauliukas, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas, teigia, kad naujasis ministras šiltoje kėdėje ramiai sėdėti negalės – laukia krūvos darbų.

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas viliasi, kad vis stagnuojanti sistema pagaliau pradės judėti pirmyn. Kartu jis teigia, jog naujas vadovas turės nedelsiant imtis darbų ir užtikrinti atlyginimų didėjimą, skaidrias karjeros galimybes, geresnes darbo sąlygas ir saugesnes darbo vietas pareigūnams.

 

Profesinės sąjungos įvardija esminius darbus, kurių turės imtis naujasis teisingumo ministras.

 

1. Nepaisant to, kad atlyginimai po truputį didėja, pataisos įstaigų pareigūnų darbas vis dar mažiausiai apmokamas visoje statutinėje sistemoje. Todėl būtina užtikrinti pareigūnų atlygio augimą.

 

2. Įkalinimo įstaigose nuolat trūksta pareigūnų, o vis dar dirbantieji dirba postuose po vieną. Kartais net saugo kelis postus vienu metu. Pareigūnams būtina užtikrinti saugias darbo sąlygas.

 

3. Kalėjimų sistema tik pradėjo „apsivalymą“ nuo korupcijos ir neskaidrių viešųjų pirkimų. Būtina užtikrinti maksimalų visos sistemos ir joje priimamų sprendimų skaidrumą. Ne mažiau svarbu priimant svarbius pataisos įstaigų bendruomenei sprendimus tartis su profesinėmis sąjungomis. 

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo, kuriam priklauso pataisos įstaigų pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos, vadovas Vladimir Banel pabrėžia, kad kalba eina ne vien apie ministerijos vadovą, bet ir apie visą sistemą bei joje dirbančius pareigūnus.

 

„Tikiuosi, kad valdantiesiems pavyks operatyviai surasti tinkamą kandidatą į ministro postą. Negalime sau leisti stabdyti pradėtas reformas. Kartu noriu paraginti potencialius kandidatus gerai įvertinti savo gebėjimus ir ryžtą vykdyti sistemos pokyčius ir spręsti įsisenėjusias problemas. Sistemai reikalingas į teigiamus pokyčius orientuotas asmuo“, - teigia V. Banel.

 

# # #

 

Kovo pradžioje iš pareigūnų pasitraukus teisingumo ministrei Mildai Vainiūtei, sistema ir vėl liko be vadovo. Pati M. Vainiūtė sakė, kad Teisingumo ministerijai reikalingas stipresnis ir ryžtingesnis žmogus. Dėl ilgamečio neveiklumo šioje srityje vien esamų ir įgyvendinamų pokyčių nepakanka, turi būti užtikrinti spartesni veiklos rezultatai.

 

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija praėjusią savaitę į šias pareigas premjerui pasiūlė tris kandidatus, tačiau kovo16 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad naujo teisingumo ministro paieškos kol kas nėra sėkmingos. Kovo 19 d. Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad naujo teisingumo ministro nesiseka surasti, nes jam patinkantys kandidatai nenori imtis šių pareigų. Plačiau skaitykite čia.