Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos kaltina aplinkos ministrą raganų medžiokle, žada protestus
2020-02-21
Lietuvos Aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) mano, kad aplinkos ministras savo ir savo komandos neveiksnumą bei neįgalumą stengiasi pridengti pačiu primityviausiu būdu – ieškodamas kaltų kitur. Taip profesinė sąjunga vertina ministerijos paviešintą Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovo Vaido Laukio vertinimo išvadą, kurioje jo veikla įvertinta neigiamai, o direktorių siūloma perkelti į vyr. specialisto pareigas. 
 
 
„Aš manau, kad tokį ministro žingsnį reikia vertinti kaip požymį, kad aplinkos ministerija ir jos vadovas yra neveiksnūs spręsti šiuo metu aplinkos apsaugos sistemoje susidariusias problemas. Atrodo, kad ministras supanikavo ir vietoj to, kad vyktų konstruktyvus darbų tęstinumas, jis ėmėsi destrukcijos, kaltųjų paieškos. Man atrodo, kad tokiu elgesiu ministras tik griauna AAD pradėtą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemos pertvarką. Kurią, beje, pradėjo ir sėkmingai įgyvendina dabartinis AAD vadovas. Net ir neturėdamas jokio politikų bei ministerijos palaikymo. Apibendrinant, už dabartinę situaciją aplinkos apsaugos srityje visų pirma yra atsakingas ministras, o visi dabar vykstantys procesai yra jo ir jo komandos neveiklumo pasekmė“, – sako Eimantas Puodžiukas, LAASDPS pirmininkas.
 
LAASDPS teigia nesitaikysianti su tokiu ministro elgesiu ir bandymais ministerijos neveikimo pasekmes permesti žemesnio rango vadovo atsakomybei.
 
Profesinės sąjunga, atsižvelgdama į susidariusią padėtį, priėmė sprendimą teikti rezoliuciją Prezidentūrai, Seimui, Vyriausybei. 
 
Rezoliucijoje reikalaujama suteikti AAD vadovybei reikiamus įrankius ir galimybę tęsti jau pradėtą pertvarką. Be to, užtikrinti vykdomiems pokyčiams būtinus resursus – finansinius, žmogiškuosius, teisinę bazę. Ministerija taip pat privalo nustatyti savo pavaldžioms įstaigoms aiškius prioritetus ir užduotis, išgryninti jų funkcijas. Rezoliucijos autoriai tai pat reikalauja stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, mažinti teisės aktuose esantį perteklinį biurokratizmą. Dokumente taip pat kalbama apie būtinybę sukurti vieningą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės duomenų bazę, kuri aplinkosaugininkų darbą padarytų žymiai efektyvesniu.
 
Jei į profesinės sąjungos nuomonę nebus atsižvelgta, LAASDPS rengs protesto akcijas prie Aplinkos ministerijos, Seimo ir Vyriausybės.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?