Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos pasiekimas: pareigūnui bus atlyginta už sveikatos sutrikdymą
2017-05-30

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi policijos pareigūno apeliacinį skundą, nusprendė panaikinti tarnybinio patikrinimo išvadą ir skirti pareigūnui kompensaciją už sveikatos sutrikdymą.

 

Profesinės sąjungos narys su Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) pagalba visų pirma dėl sveikatos sutrikdymo kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Vilniaus AVPK atliko tarnybinį patikrinimą. Išvadoje teigiama, kad vykdant tarnybines pareigas policininku dirbančiam pareiškėjui buvo sutrikdyta klausa. Pareigūnui nuvykus konfiskuoti šaunamojo ginklo, pastarasis netyčia iššovė, paskleisdamas stiprų garsą. Komisariato teigimu, sveikatos sutrikdymas nesusijęs su pavojumi gyvybei.

 

Pareigūnas nesutiko su tokia išvada, remdamasis teiginiu, jog ginklo konfiskavimas savaime yra darbas padidintos rizikos sąlygomis. Dėl ginklo sukelto sveikatos sutrikdymo pareigūnas buvo mėnesį nedarbingas.

 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė panaikinti Vilniaus AVPK tarnybinio patikrinimo išvadą, pripažinti, kad pareigūnas sveikatos sutrikdymą patyrė Vidaus statute numatytoms aplinkybėms ir jam priklauso kompensacija.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?