Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos reikalauja kuo skubiau lopyti Darbo kodekso spragas
2019-02-12

Profesinės sąjungos ragina parlamentą kuo skubiau pritarti Seimo nario Tomo Tomilino parengtoms Darbo kodekso pataisoms, būtinoms stiprinti profesinių sąjungų judėjimą Lietuvoje. 

 

Lietuvos aplinkos apsaugos pareigūnų profesinės sąjungos (LAAPSS) tarybos narys Viktoras Mindžiulis sako, jog, greičiausiai per neapsižiūrėjimą, 2017 metais įsigaliojusiame naujame Darbo kodekse neliko iki tol galiojusios nuostatos, kad teritoriniu ir šakiniu principu įsteigtos profesinės sąjungos gali atstovauti darbuotojų interesams bei juos ginti ir tose įmonėse, kuriose profesinės sąjungos nėra įsisteigusios, bet turi įsteigtus filialus.

 

„Profesinės sąjungos steigimą organizacijose riboja tam tikri kriterijai, pavyzdžiui, darbuotojų ar profesinės sąjungos steigėjų skaičius. Todėl kai kuriose įmonėse ar organizacijose įkurti tokį darinį nėra lengva. Tokiu atveju iki 2017 metų vidurio ginti darbuotojų interesus galėdavo ir teritorinės arba šakinės profesinės sąjungos, tačiau įsigaliojus naujam Darbo kodeksui šios teisės jos neteko“, – teigia V. Mindžiulis.

 

Seimui priėmus minėtą Darbo kodekso pataisą, teritorinės ir šakinės profesinės sąjungos vėl įgytų teisę, pavyzdžiui, dalyvauti įmonių ar organizacijų tarybų rinkimuose ir veikloje ar kitais būdais ginti darbuotojų interesus. 

 

„Teko girdėti pono Tomilino patikinimą, kad tai viso labo neapsižiūrėjimas ar techninė klaida. Ją būtina taisyti kuo skubiau, nes dabartinė situacija yra naudinga darbdaviams . Be to, ji silpnina ir taip vis dar jauną profesinių sąjungų judėjimą Lietuvoje“, – įsitikinęs LAAPSS atstovas.

 

###

 

Vasario 12 dieną Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje buvo pritarta Darbo kodekso pataisai. Po dviejų dienų pataisos bus svarstomos Seimo plenariniame posėdyje. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?