Pagalba

  

Pagalba
Profesinės sąjungos sistemos skaudulius išsakė Teisingumo ministerijos vadovybei
2017-05-02

Profesinės sąjungos susitikime su Teisingumo ministerijos viceministru Donatu Matuiza išdėstė opiausias pataisos įstaigų problemas. Anot pareigūnų atstovų, būtina užkirsti kelią kai kurių įstaigų vadovų vienašališkam sprendimų priėmimui, visus darbuotojus aprūpinti uniformomis, vykdyti ankstesnės vadovybės įsipareigojimą kelti atlyginimus, dėti visas pastangas, kad būtų priimtas Tarnybos Kalėjimų departamente statutas.

 

Profesinės sąjungos akcentavo vadovų savivaliavimą ir galimai neteisėtus veiksmus

 

Susitikime dalyvavęs LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas ir Vilniaus apskr. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovas Vitalijus Jagminas ministerijos vadovybei priminė viešai ne kartą keltas Vilniaus pataisos namų vadovo Arvydo Ižičkos problemas.

 

Apie tai plačiau skaitykite:

 

Kas laimės kvalifikacinių kategorijų loterijoje Vilniaus pataisos namuose 

 

Vilniaus pataisos namų pareigūnai: priedų skirstymas tapo cirko arena 

 

Dėl susiklosčiusios situacijos profesinė sąjunga raštu kreipėsi į Kalėjimų departamentą ir pačią Teisingumo ministeriją. D. Matuiza pažadėjo pasidomėti šiomis problemomis.

 

Pinigai skirti, o uniformų nėra

 

LR ITĮPS vadovas K. Pauliukas susitikimo metu iškėlė ir uniformų išdavimo problemą Šiaulių tardymo izoliatoriuje bei keliose kitose įstaigose.

 

„Kai kurie pareigūnai neturi uniformų dar nuo 2016-ųjų. Kai kurie gavo po vieną ar kitą uniformos dalį. Paradoksalu, tačiau pinigų tam yra. Biudžete buvo numatytos lėšos uniformų įsigijimui. Panašu, kad šiuo atveju čia visgi organizacinės administracijos problemos“, - sakė K. Pauliukas.

 

Kvalifikacinės kategorijos turi kilti tiems, kam buvo žadėta

 

Ankstesnė Teisingumo ministerijos vadovybė žadėjo, kad nuo liepos 1 d. pataisos įstaigų prižiūrėtojams, išdirbusiems 10 metų ir daugiau, iš C4 kategorija pasikeis į C5. Tuo tarpu įstaigų reabilitacijos ir įskaitų skyrių pareigūnams turėtų būti priskirta B9 kategorija.

 

Matuiza teigė laukiantis tol, kol bus išrinktas naujas Kalėjimų departamento vadovas. Jis sutiko, kad pradėti darbai privalo būti tęsiami, o pažadai tęsimi.

 

Lėšos turi būti taupomos atsisakant kai kurių pastatų

 

Profesinių sąjungų atstovai teigė, kad vienas iš būdų sutaupyti – atsisakyti kai kurių pastatų ir patalpų, kurios yra perteklinės. Pavyzdžiui, patalpų Sniego g. Vilniuje gali būti atsisakyta, o nuteistieji perkelti į kitas vietas.

 

Teisingumo ministerija kviečia profesines sąjungas bendromis jėgomis siekti Statuto priėmimo

 

Statuto priėmimo procesas šiuo metu sustabdytas. Teisingumo ministerijos viceministras D. Matuiza teigė, kad turime siekti Statuto priėmimo Seime dar šiais metais. Tai daryti, anot D. Matuizos, turime kartu bendromis jėgomis.

 

Profesinės sąjungos su ministerijos atstovu aptarė ir probacijos tarnybos likimą. D. Matuiza teigė, kad tarnybos laukia reorganizacija, tačiau apie pareigūnų „išstatutinimą“ kol kas jokios kalbos nėra.